REKLAMA

Kijowskiemu nie podoba się, jak traktowany jest projekt obywatelski o TK

  • Autor: GP
  • 09 czerwca 2016 14:32
Kijowskiemu nie podoba się, jak traktowany jest projekt obywatelski o TK Lider KOD, Mateusz Kijowski.(fot.:facebook.com/Kijowski.Mateusz)

• Mateusz Kijowski obawia się, że posłowie projekt KOD o TK potraktują "jak liść figowy".
• Sejm w czwartek (9 czerwca) debatował o nowych pomysłach partii na zażegnanie sporu o TK.

Lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski skomentował procedowane w Sejmie projekty regulujące działanie Trybunału Konstytucyjnego. Nim Sejm rozpoczął debatę na ten temat, lider KOD przypomniał, że Komitet złożył własny projekt w tej materii. Kijowski jest zdania, że posłowie nie zamierzają potraktować poważnie tego dokumentu.

- Ta debata wiele nie zmieni - wyrażał swoje powątpiewanie Kijowski. - Projekt KOD jest wykorzystywany przez PiS jako listek figowy, aby przykryć bezprawne pomysły forsowane przez rządzącą partię.

W środę trwało XX posiedzenie Sejmu VIII kadencji. Posłowie wprowadzili do porządku obrad debatę o Trybunale Konstytucyjnym i nowych pomysłach na regulowanie jego działania. Projekty PiS, PSL i KOD będą następnie procedowane w komisjach, o ile Sejm wyrazi na to zgodę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA