REKLAMA

Jarosław Gowin o decyzji KE: rząd będzie dalej w dialogu z Komisją Europejską

  • Autor: PAP/MN
  • 27 lipca 2016 17:39
Jarosław Gowin o decyzji KE: rząd będzie dalej w dialogu z Komisją Europejską Jarosław Gowin (fot. nauka.gov.pl)

• Polski rząd, jak zapewnia Jarosław Gowin, będzie dalej w dialogu z Komisją Europejską. 
• Wicepremier dodał jednak, że jest jej decyzją w sprawie TK zaskoczony.
• Polskie sprawy i polskie spory rząd chciałby rozwiązywać w Polsce - zaznaczył.

Jarosław Gowin był obecny środę, 27 lipca, w Pawilonie Polskim postawionym na czas ŚDM na Placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem w Krakowie.

Pytany przez dziennikarzy o to, czy przyjdzie pora na reakcję polskiego rządu w sprawie decyzji Komisji Europejskiej, powiedział, że polski rząd "będzie dalej w dialogu z Komisją Europejską". "Choć muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony, że właśnie w polskich sprawach Komisja dostrzega dziś jakiś istotny problem" - dodał.

Gowin stwierdził również, że polskie sprawy i polskie spory rząd chciałby rozwiązywać w Polsce. "Myślę, że zarówno sama Komisja, jak i proces integracji europejskiej, cała Europa i cały świat mają dzisiaj o wiele poważniejsze zmartwienia" - podkreślił.

Czytaj też: Wiceszefowa PSL nie jest zdziwiona decyzją KE

Wicepremier ocenił, że w związku z wizytą Franciszka w Polsce żaden z przedstawicieli rządu, którzy przyjechali na spotkanie z papieżem na Wawel nie myśli o tym, co dzieje się w Brukseli. "Dzisiaj jesteśmy skoncentrowani na spotkaniu z Ojcem Świętym. Tamte problemy rozwiążemy w odpowiednim czasie" - podsumował.

Komisja Europejska przyjęła w środę zalecenia dla Polski dotyczące rządów prawa w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego i oczekuje ich wykonania w ciągu trzech miesięcy - poinformował wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA