REKLAMA

Jacek Sasin posądził Ryszarda Petru o lobbowanie na rzecz banków

  • Autor: GP
  • 14 czerwca 2016 09:44
Jacek Sasin posądził Ryszarda Petru o lobbowanie na rzecz banków Jacek Sasin: Ryszard Petru to bankowiec. (fot.:facebook.com/jacek.sasin.1)

• Poseł PiS, Jacek Sasin zapewnia, że podniesienie kwoty wolnej i ściągalność VAT są na dobrej drodze do realizacji.
• Polityk zaznaczał, że źle ocenia działania opozycji. Ryszarda Petru posądził o lobbing na rzecz banków.
• W konkluzji radiowej rozmowy stwierdził, że krytykująca PiS Jadwiga Staniszkis jest "oderwana od rzeczywistości."

Jacek Sasin, poseł PiS rozmawiał we wtorek (14 czerwca) w Radiu ZET o podatkach, kwocie wolnej i opozycji. Polityk podkreślił, że kwota wolna, a raczej jej podwyższenie, będzie częścią szerszej reformy podatkowej rządu. Dalej mówił - Ministerstwo Finansów poinformowało mnie, że mamy bardzo wyraźny wzrost dochodów z podatku VAT.

PiS szuka dużych pieniędzy właśnie w podatku VAT.

Następnie precyzował jak będzie wyglądać regulacja kredytów frankowych. Ustawa regulująca tę kwestię jest na ukończeniu w kancelarii prezydenta.

- "Kurs sprawiedliwy" można różnie interpretować, ale w projekcie ustawy prezydenta to będzie zdefiniowane - mówił polityk, który zna pracę w Kancelarii głowy państwa, bo pracował w tym ciele przy Lechu Kaczyńskim.

Czytaj: Polski MSZ o Brexicie

Sasin, zapytany o sytuację w opozycji jest bardzo złego zdania o działaniach partii mniejszościowych.

Ryszard Petru to bankowiec - mówił o liderze Nowoczesnej. - Polityk nie może być lobbystą sektora gospodarki. To obywatele są najważniejsi w pracy w parlamencie - i dalej o sytuacji w Warszawie, gdzie Hanna Gronkiewicz-Waltz jest w ewidentnym sporze z władzami krajowymi. - Jesteśmy jak najdalej od tego, żeby odwoływać Hannę Gronkiewicz-Waltz tylko po to, żeby postawić pomnik Smoleński - odpowiadał na zarzuty, jakoby PiS chciało wejść w otwarty konflikt o upamiętnienie ofiar 10 kwietnia 2010 r.

W ostatnich zdaniach rozmowy Sasin odpowiedział profesor Jadwidze Staniszkis, która krytykuje działania PiS.

- Porównywać Polskę z Rosją Putina? - pytał polityk. -  To jest nadużycie, świadczy o oderwaniu prof. Staniszkis od rzeczywistości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • spragniony123 2016-06-14 22:28:58
    Do wili: Denne komentarze Staniszkis , nic dodać nic ująć
  • wili 2016-06-14 13:30:33
    Pani Staniszkis lobbuje na rzecz corki ktora jest w parti petru i dlatego nadaje teraz na pis poniewaz ma nadzieje ze ugra dla coreczki cos dla mnie ktory ogladal prawie wszystkie programy w ktorych byla Pani Profesor w telewizjach przed wyborami nie miesci sie w glowie jak mozna zmienic front i bronic czegos co krytykowala przed wyborami aktualnie nie ogladam dennych komentarzy w tvn Pani StaniszkisREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA