REKLAMA

Beata Szydło: Europa musi jednoczyć się w walce z terroryzmem

  • Autor: PAP/MN
  • 20 grudnia 2016 12:20
Beata Szydło: Europa musi jednoczyć się w walce z terroryzmem Premier Szydło będzie rozmawiała z Angelą Merkel. (fot. premier/twitter)

• Beata Szydło poinformowała, że we wtorek (20 grudnia) będzie rozmawiała telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.
• Musimy zrobić wszystko i wszystko robimy tutaj w Polsce, żeby Polacy i Polki byli bezpieczni - zapewniła.

"W Berlinie wydarzyła się ogromna tragedia. Z wielkim bólem i smutkiem przyjęliśmy informację, że pierwszą ofiarą tego haniebnego aktu przemocy był nasz rodak, polski obywatel. Myślami łączymy się w bólu i smutku, w modlitwie z rodziną polskiego zamordowanego kierowcy" - powiedziała szefowa rządu.

Poinformowała, że przesłała na ręce kanclerz Niemiec Angeli Merkel kondolencje. Premier zapowiedziała, że we wtorek będzie również rozmawiała telefonicznie z kanclerz Niemiec.

Premier podkreśliła, że "Europa musi jednoczyć się w walce z terroryzmem". "Europa musi podejmować skuteczne działania, żeby bronić swoich obywateli, to jest nasz obowiązek, to jest obowiązek polityków, to jest obowiązek wszystkich tych, którzy dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa" - oświadczyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • RomanKafel 2016-12-20 15:08:35
    Pani Premierko...bez opowiadania emmpstrembzdremmm Przestancie sprowadzac terrorystow, a sprowadzonych odeslijcie skad przyszli i nei bedzie problemu! Pozwolcie Europie byc Europa! TO wina Rady Europy ciala uzurpatorskiego i jak udowaodnilo zycie glupiego i pozbawionego wybrazni!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA