REKLAMA

Antoni Macierewicz: Budujemy piąty Rodzaj Sił Zbrojnych RP

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 18 lipca 2016 09:15
Antoni Macierewicz:  Budujemy piąty Rodzaj Sił Zbrojnych RP W niedzielę, 17 lipca, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie szef MON uczestniczył w uroczystości promocji na pierwszy stopień oficerski 105 żołnierzy rezerwy (Fot.: mjr Robert Siemaszko/ CO MON)

- Dziś zostali mianowani nowi oficerowie mający współtworzyć i kształtować ten kościec wojska polskiego, jakim jest kadra oficerska - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas uroczystej przysięgi żołnierzy rezerwy.

W niedzielę, 17 lipca, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie szef MON uczestniczył w uroczystości promocji na pierwszy stopień oficerski 105 żołnierzy rezerwy.

Udział w promocji wzięli także przedstawiciele kierownictwa MON i Sił Zbrojnych RP, duchowieństwo oraz rodziny mianowanych żołnierzy.

Podczas ceremonii odczytane zostało postanowienie Prezydenta RP o mianowaniu na pierwszy stopień oficerski. Następnie w imieniu Zwierzchnika Sił Zbrojnych żołnierzy rezerwy promowali: dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych (RSZ) gen. broni Mirosław Różański oraz dowódca operacyjny RSZ gen. broni Marek Tomaszycki.

- Gratuluję przejścia tej trudnej drogi, która was do tego doprowadziła. Gratulacje za determinację i poświęcenie jakiego było trzeba, aby dojść do tego pierwszego stopnia oficerskiego. Jest to wielkie zobowiązanie. Daliście temu wyraz w przysiędze. Przysięgaliście stać na straży niepodległości i sprawiedliwości Polski, Naszej Ojczyzny. To wielki zaszczyt i wielki obowiązek - podkreślił podczas przemówienia minister Antoni Macierewicz.

- Dzisiaj wojsko polskie staje się nie tylko bardziej nowoczesne. Wojsko polskie powiększa swoje szeregi. Budujemy piąty Rodzaj Sił Zbrojnych RP – Obronę Terytorialną kraju. Część polskiej armii. Będziecie jej kadrą, będziecie jej współtwórcami. Będziecie tymi którzy, jak przysięgaliście, będą wychowywali i dbali o żołnierzy - zaznaczył szef MON.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • oczy tany 2016-07-18 21:07:40
    OTK już było i się nie sprawdziło!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA