REKLAMA

Andrzej Duda upamiętni ofiary wydarzeń kieleckich z 1956 roku

  • Autor: GP
  • 01 lipca 2016 10:58
Andrzej Duda upamiętni ofiary wydarzeń kieleckich z 1956 roku Andrzej Duda, po upamiętnieniu ofiar poznańskich roku 1956 ,uda się do Kielc, gdzie też przypomni opór wobec władz komunistycznych. (fot.:Grzegorz Jakubowski/KPRP/prezydent.pl)

• Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek (4 lipca) odwiedzi Kielce.
• Będzie uczestniczył w uroczystościach upamiętniających sprzeciw kielczan wobec władz PRL w 1956 roku.

Kancelaria Prezydenta informuje, że prezydent Andrzej Duda odwiedzi w poniedziałek (4 lipca) Kielce. Jego wizyta będzie częścią obchodów okolicznościowych w mieście, które było sceną tragicznych wydarzeń w 1956.

Główna część obchodów przewidziana jest na południe w okolicy ul. Planty. W planie uroczystości jest przewidziane przemówienie głowy państwa.

Czytaj: Prezydenci Polski i Węgier na obchodach 1956 w Poznaniu

W Kielcach obchody potrwają od 2 do 4 lipca. Będą wzbogacone o ekspozycję wystawy zawierającej pamiątki i dokumenty obrazujące wydarzenia sprzed lat. Ponadto odbędzie się projekcja filmu "Przy Planty 7/9" w reżyserii Lawrence’a Loewingera i Michała Jaskulskiego.

W poniedziałek obchody zakończy uroczysty koncert. Zagra Sinfonia Varsovia prowadzona przez Jerzego Maksymiuka.

W roku 1956 przez część polskich miast przetoczyły się protesty robotników wywołane zapowiedzianymi podwyżkami artykułów żywieniowych. Były na tyle poważne, że część protestów władza tłumiła za pomocą siły.

 

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA