REKLAMA

Aborcja, czarny protest: PO mobilizuje kobiety w całym kraju

 • Autor: GP
 • 29 września 2016 12:30
Aborcja, czarny protest: PO mobilizuje kobiety w całym kraju PO mobilizuje kobiety w całym kraju. (fot.:twitter.com/gajewska_kinga)

• Posłanki PO w Sejmie a aktywistki partii w całym kraju, nawołują do udziału w akcji czarny protest.
• - Za pośrednictwem mediów chcemy dotrzeć do 52 proc. naszego społeczeństwa, czyli do kobiet - mówiła o apelu ubrana na czarno Ewa Kopacz.
• - Będziemy wspierać nasze panie - mówił w Krakowie działacz PO w regionie Grzegorz Lipiec.
• Czarny protest trwa bez przerwy, a jego najbliższą kulminacją będzie sobotnie (1 października) spotkanie pod Sejmem.

Posłanki PO wystąpiły w Sejmie na konferencji prasowej, która była wyrazem wsparcie dla inicjatywy czarnego protesty, którym kobiety w Polsce wyrażają sprzeciw wobec obywatelskiego projektu całkowitego zakazu aborcji.

Sejm pracował nad tym projektem w piątek (23 września). Wysłał go po pierwszym czytaniu do prac w komisji. Tego samego dnia posłowie odrzucili liberalizujący przepisy aborcyjne projekt pochodzący z lewicy.

- Za pośrednictwem mediów chcemy dotrzeć do 52 proc. naszego społeczeństwa, czyli do kobiet - mówiła w Sejmie Ewa Kopacz. - Apelujemy do polskich kobiet o wzięcie udziału w sobotnim (1 października) proteście pod Sejmem i poniedziałkowym proteście w pracy.

Była premier, ubrana na czarno, jak towarzyszące jej inne posłanki PO (np. Małgorzata Kidawa Błońska.) argumentowała, że "nie można zastępować sumienia kodeksem karnym".

- Nie można pozbawiać polskich, dumnych kobiet prawa do wyboru.

Spotkanie w Sejmie było tylko częścią większej kampanii w polskich miastach.

Platforma Obywatelska zorganizowała w czwartek (29 września) w kilku miejscach Polski konferencje nawołujące do udziału w czarnym proteście. Na konferencji prasowej w Krakowie politycy partii argumentowali za prawem liberalizującym przepisy.

Czytaj: Wsparcie dla czarnego protestu płynie z Parlamentu Europejskiego

- Będziemy wspierać nasze panie - mówił Grzegorz Lipiec, działacz PO, członek zarządu Województwa Małopolskiego. - to pierwszy ogólnopolski protest, przeciwko nowej "ofercie" złożonej przez PiS. Ofercie rozbicia kolejnego kompromisu społecznego.

Ubrane na czarno działaczki partii mówiły dalej.

- Parlamentarzyści, parlamentarzystki, radni i radne PO wspierają gorąco czarny protest. Czarny protest kobiet w sobotę (to o proteście w stolicy, 24 września - red.) zjednoczył nie tylko osoby popierające liberalizację aborcji, ale i osoby często nie wychodzące na ulice.

W Krakowie przekonywano, że istnieje wśród protestujących świadomość trudnego charakteru rozwiązań aborcyjnych sprzed 20 lat.

Działacze PO nawoływali do protestu też w Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie i innych mniejszych miastach kraju.

Aktywistki PO w Lublinie nawołujące do udziału w czarnym proteście, źródło: twitter.com/Platforma_org

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • Gosia 2016-10-03 22:23:44
  Jaka oferta PIS?! Przecież to projekt obywatelski , nie partyjny!
 • Beata 2016-09-30 22:19:59
  PO to MASONERIA . Jak tacy ludzie moga sie wypowiadac w kwesti ludzkiego zycia a poza tym widac po kolorze ubran ze nie sa w zalobie lecz za smiercia.Czytajcie panstwo co masoneria chce zgotowac calemu swiatu.
 • Polak 2016-09-29 21:34:59
  Do Ewa: tak, podczas stosunku i wytrysku mężczyzna marnuje tyle plemników, dobrze, że plemnik to jeszcze nie życie poczęte.
 • Polak 2016-09-29 21:30:00
  Zakazania aborcji chcą starsze kobiety i księża, którzy najbardziej znają na macierzyństwie. Aborcja tej grupy nie dotyczy. Przerażające jest zacietrzewienie wyrażania opinii. Niech wszyscy stosują zasadę "Co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie".
 • PO-hańba i WSTYD!!! 2016-09-29 16:59:32
  Moje panie trochę na "CZARNY STRUJ" za PÓŻNO! POGRZEB PO był 25.10.2016r. i już nic tego nie zmieni!
 • martin 2016-09-29 13:51:19
  czyżby chuć była tak mocna ze nie ma czasu się zabezpieczyć ??? Czyżby kobiety były tak głupie i nie miały pojęcia jak się zabezpieczyć przed niechciana ciąża ??? Większość tych kobiet co chcą aborcji żyje samotnie z swym dzieckiem , wiec dlaczego każą innym robić skrobanki ???
 • Ewa 2016-09-29 13:06:53
  "Czarne Panie"- problem aborcji to problem takze mezczyzn! To panowie zapladniaja panie i oni powinni za takie "wpadki" placic kary, a nie kobiety!
 • tuli panek 2016-09-29 12:42:33
  Precz z "kopaczka" i jej hasłami i apelami!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA