REKLAMA

ZUS rekomenduje rządowi, by sięgnął do kieszeni najbogatszych Polaków

  • Autor: RynekSeniora.pl
  • 30 września 2016 11:01
ZUS rekomenduje rządowi, by sięgnął do kieszeni najbogatszych Polaków ZUS rekomenduje, by osoba, która odeszła na emeryturę, nie mogła pracować aż do ukończenia 67 lat. (Fot. PTWP)

• ZUS od czerwca 2016 r. zorganizował 24 debaty emerytalne z ekspertami, związkowcami, pracodawcami i właśnie ogłosił wstępne rekomendacje.
• Wiek emerytalny będzie obniżony, ale emeryci nie dorobią, natomiast zamożniejsi zapłacą wyższe składki na ZUS, lecz nie dostaną wyższej emerytury.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", rząd przyjmie wszystkie rekomendacje, a urzędnicy już pracują nad szczegółowymi rozwiązaniami.

Najważniejsza zmiana dotyczy obniżenia wieku emerytalnego zapowiadanego przez premier Szydło na październik 2017 r. ZUS sugeruje obniżkę zgodną z obietnicami PiS z kampanii wyborczej (60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn). Zastrzega jednak, że zły stan demografii może zmusić w przyszłości do podniesienia wieku. ZUS rekomenduje, by osoba, która odeszła na emeryturę, nie mogła pracować aż do ukończenia 67 lat.

ZUS rekomenduje też rządowi, by sięgnął do kieszeni najbogatszych Polaków (czyli z pensją miesięczną powyżej 10 tys. zł brutto). Jest ich ok. 330 tys. Przestają oni odprowadzać składki emerytalne po przekroczeniu w danym roku zarobków w wysokości 30 średnich pensji (ok. 120 tys. zł). Takie rozwiązanie zabezpiecza przed wypłacaniem zbyt wysokich emerytur.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
ZUS

Skomentuj (1 komentarzy)

  • podatnik 2016-09-30 13:06:24
    Najprościej jest sięgać do kieszeni tych, którzy utrzymują całe to państwo, polityczny kram, samotne matki, emerytów, rencistów, związki wyznaniowe etc. Powiem więcej nie jestem pazerny i płacę cały ten pierdzielony zus i całe te zasrane podatki. Ale niech mi permanentnie jakiś ktoś nie 'wyrzyguje' że zarabiam więcej niż inni. Kiedy ktoś postawi pomnik tym, którzy utrzymują ten kraj.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA