REKLAMA

Zamach w Stambule. Służby konsularne w kontakcie z turecką policją

  • Autor: PAP/JS
  • 29 czerwca 2016 07:36
Zamach w Stambule. Służby konsularne w kontakcie z turecką policją "Weryfikujemy, czy wśród rannych mogą być polscy obywatele" - powiedział Sobczak (fot.msz.gov.pl)

W związku z eksplozjami na międzynarodowym lotnisku w Stambule polskie służby konsularne pozostają w kontakcie z miejscową policją - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Jak podkreślił, w tym momencie brak szczegółowych informacji o narodowości osób poszkodowanych. "Weryfikujemy, czy wśród rannych mogą być polscy obywatele" - powiedział Sobczak.

Turecki minister sprawiedliwości poinformował o 10 zabitych na lotnisku Ataturka w Stambule, gdzie we wtorek (28 czerwca) wieczorem doszło do dwóch eksplozji i strzelaniny.

Reuters informuje, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela władz, że dwaj osobnicy wysadzili się w powietrze. Zdetonowali ładunki wybuchowe, zanim przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa. Policja strzelała, by "zneutralizować" podejrzanego przy wejściu do terminala.

Premier Turcji Binali Yildirim powołał sztab kryzysowy. Po wybuchach lotnisko zostało zamknięte.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA