REKLAMA

Większy nadzór nad komornikami. Rząd planuje zmiany w egzekucji komorniczej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 13 czerwca 2016 08:58
Większy nadzór nad komornikami. Rząd planuje zmiany w egzekucji komorniczej Jak informuje "DGP," zwiększyć ma się nadzór nad komornikami ze strony sądów i ministra sprawiedliwości. (fot.:facebook.com)

• W poniedziałek (13 czerwca) w samo południe ma się odbyć konferencja prasowa premier Beaty Szydło i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
• Szefowa rządu wraz z ministrem przedstawią pakiet zmian dotyczących zasad egzekucji komorniczej.

Powody do obaw mają komornicy. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", resort sprawiedliwości chce ograniczyć możliwość wykonywania samodzielnych czynności przez asesorów.

- Sprzedaż komisowa – bez licytacji – zajętej rzeczy nie będzie możliwa, a policja, która zauważy naruszenie prawa przez komornika, będzie mogła zażądać wstrzymania egzekucji - czytamy.

Jak informuje "DGP," zwiększyć ma się nadzór nad komornikami ze strony sądów i ministra sprawiedliwości.

Dodatkowo, prezes sądu będzie musiał przeprowadzić kontrolę kancelarii przynajmniej raz na dwa lata, a nie, jak teraz, raz na cztery lata. Ponadto kontrole będą mogły być niezapowiedziane.

O szczegółach zmian w egzekucji komorniczej będzie mówiła premier Beata Szydło oraz minister sprawiedliwości podczas konferencji prasowej, która ma się odbyć w poniedziałek (13 czerwca) w samo południe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • dargra4805 2016-06-13 17:49:43
    Który komornik zatrudni asesora lub aplikanta, którzy będą ubezwłasnowolnieni w czynnościach ? Aplikant adwokacki lub radcowski po 1/2 roku aplikacji może występować przed sądem ? Asesor komorniczy ma 2 lata aplikacji i zdany egzamin zawodowy !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA