XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Szef MON: Samoobrona Kobiet – nauka walki wręcz i poprawa sprawności

Szef MON: Samoobrona Kobiet – nauka walki wręcz i poprawa sprawności
Minister obrony wskazał, że wojskowi instruktorzy będą szkolili kobiety w zakresie samoobrony (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl)

Nauka podstawowych technik samoobrony oraz poprawa ogólnej sprawności fizycznej to główne cele organizowanego przez MON i skierowanego do kobiet projektu Samoobrona Kobiet – poinformował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W 30 miastach Polski ruszy wkrótce pierwsza edycja dedykowanych kobietom szkoleń z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Wojska Polskiego m.in. w zakresie walki wręcz.

Projekt realizowany będzie od 19 listopada br. do 3 czerwca 2017 r. w 30 obiektach wojskowych w Polsce m.in. Białymstoku, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Krakowie, Koszalinie, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Minister obrony wskazał, że wojskowi instruktorzy będą szkolili kobiety w zakresie samoobrony, dzięki czemu zapoznają się one z podstawowymi technikami walki, a przede wszystkim poprawią ogólną sprawność fizyczną. "Serdecznie panie zapraszamy, są jeszcze miejsca; nie ma ograniczeń wiekowych ani żadnych innych. Prosimy o zgłaszanie się" - zachęcał.

Pełnomocnik MON ds. wojskowej służby kobiet mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz także wskazywała, że projekt skierowany jest do wszystkich kobiet, które pragną dowiedzieć się, jak zareagować w sytuacji zagrożenia atakiem fizycznym. "Cykl szkolenia opiera się na walce wręcz, realizowanej przez wojsko w ramach szkolenia bojowego. Kurs będzie obejmował kilkadziesiąt godzin szkoleniowych przez kilka miesięcy" - powiedziała.

Czytaj też: Bartosz Kownacki zapowiada dostawę pierwszej partii śmigłowców w ciągu miesięcy

Podczas zajęć żołnierze i wojskowi instruktorzy mają przekazać kursantkom techniki dotyczące m.in. uwalniania się z uchwytu, obrony przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem i atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zajęcia poprzedzać będzie rozgrzewka przygotowująca do wysiłku i ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Kandydatki na szkolenie powinny mieć powyżej 18 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć polskie obywatelstwo i chcieć zdobywać nowe umiejętności. Wśród warunków uczestnictwa w szkoleniu są m.in.: przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do udziału w praktycznych zajęciach walki wręcz, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od roszczeń w stosunku do MON w razie kontuzji i posiadanie indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

MON zaleca, by zapoznać się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach i zarezerwować miejsce. Regulamin, wykaz obiektów szkoleniowych i dane kontaktowe do instruktorów dostępne są na stronie http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szef MON: Samoobrona Kobiet – nauka walki wręcz i poprawa sprawności

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!