REKLAMA

Spotkanie ministra Waszczykowskiego z delegacją Anti-Defamation League

  • Autor: pt/pap
  • 11 lipca 2016 20:21
Spotkanie ministra Waszczykowskiego z delegacją Anti-Defamation League Witold Waszczykowski (fot.: Creative Commons)

Rosja prowadzi coraz aktywniejsze działania propagandowe na terenie UE, to element prowadzonej przez Kreml wojny hybrydowej, mającej na celu destabilizację i generowanie konfliktów wewnętrznych w Unii - mówili uczestnicy debaty w warszawskim biurze Parlamentu Europejskiego.

Stosunki polsko-żydowskie oraz relacje Polski z Izraelem były tematem potkania ministra Witolda Waszczykowskiego z delegacją Ligi Przeciwko Zniesławieniom (Anti-Defamation League - ADL).

Podczas rozmowy minister Waszczykowski wyraził wdzięczność za włączenie się Ligi w kampanię mającą na celu wyeliminowanie z przestrzeni publicznej używania tzw. wadliwych kodów pamięci.

- Powinniśmy kontynuować współpracę i dążyć do zrozumienia historycznych faktów, tak aby nikt nie mylił ofiar ze sprawcami niemieckich zbrodni w czasie II wojny światowej - podkreślił szef polskiej dyplomacji. Przedstawiciele ADL zadeklarowali gotowość do dalszego wspierania Polski w obronie prawdy historycznej.

Minister nawiązał do słów Prezydenta Andrzeja Dudy, który w swoim wystąpieniu 4 lipca br. w Kielcach stanowczo podkreślił, że "w wolnej, suwerennej, niepodległej Polsce, nie ma miejsca na jakiekolwiek uprzedzenia, nie ma miejsca na rasizm, na ksenofobię, na antysemityzm".

W trakcie spotkania omówiono również sytuację na Bliskim Wschodzie, w tym zwłaszcza perspektywy wznowienia procesu pokojowego. Podkreślono także szczególny charakter partnerstwa polsko - izraelskiego.

Anti-Defamation League jest jedną z najstarszych i najważniejszych organizacji żydowskich na świecie, której celem jest walka z nienawiścią i uprzedzeniami wobec Żydów. Przedstawiciele organizacji wielokrotnie publicznie wskazywali na błędne i nieprawdziwe używanie sformułowania "polskie obozy", zwracając uwagę, że zrzucanie winy za Holokaust na Polaków to nieuzasadnione fałszowanie historii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA