XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Sieć szpitali: Co się zmieni dla pacjentów?

Sieć szpitali: Co się zmieni dla pacjentów?
W każdym z miejsc Fundusz organizuje specjalne punkty informacyjne, w którym pacjenci mogą uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia po wejściu w życie tzw. sieci szpitali (fot.PTWP)

W wybranych szpitalach na terenie kraju zainteresowani będą mogli dowiedzieć się w środę od pracowników NFZ, jakie zmiany dla pacjentów niesie tzw. sieć szpitali, które placówki się do niej zakwalifikowały i gdzie od października szukać pomocy medycznej w niedziele i święta.

• W wybranych szpitalach na terenie kraju zainteresowani będą mogli dowiedzieć się od pracowników NFZ, jakie zmiany dla pacjentów niesie tzw. sieć szpitali.

• Dostaną też informacje, które placówki się do niej zakwalifikowały i gdzie od października szukać pomocy medycznej w niedziele i święta.

• Sieć szpitali ma zacząć funkcjonować od 1 października 2017 r.

Pracownicy NFZ odwiedzą między innymi Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu, Szpital Powiatowy w Piszu i Szpital Powiatowy w Nowym Tomyślu. Środowa akcja będzie trzecią z cyklu czterech planowanych spotkań z pacjentami w 64 "sieciowych" szpitalach na terenie kraju.

W każdym z miejsc Fundusz organizuje specjalne punkty informacyjne, w którym pacjenci mogą uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia po wejściu w życie tzw. sieci szpitali. Każda osoba, która odwiedzi stanowisko NFZ będzie mogła dowiedzieć się na czym polega koordynacja świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych; gdzie w szpitalu będzie znajdował się punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz dodatkowo uzyskać informacje na temat zasad korzystania z bezpłatnych leków dla pacjentów, którzy ukończyli 75 rok życia.

Czytaj też: Lista szpitali w sieci

NFZ zaprasza w środę (20 września) do kolejnych 16 szpitali na terenie kraju. Punkty informacyjne zlokalizowane zostaną w Szpitalu Powiatowym w Głogowie, w Szpitalu Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu, w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach, Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu i w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

NFZ będzie gościł także m.in. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Aleksandrowicza 5 w Radomiu; Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie, w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lęborku, w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu i w siedzibie SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu.

Pełny wykaz adresów dostępny jest na stronie www.nfz.gov.pl w dziale aktualności.

Sieć szpitali ma zacząć funkcjonować od 1 października br., dotychczas zakwalifikowano do niej ok. 600 placówek. Według szacunków NFZ poza nią znalazło się 5 proc. łóżek z placówek, które dotychczas miały kontrakty z NFZ.

Placówki zakwalifikowane do sieci szpitali mają gwarantowaną umowę z NFZ. Finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez szpitale ma być oparte w znacznej mierze na finansowaniu ryczałtowym obejmującym łącznie wszystkie profile, rodzaje i zakresy, w ramach których świadczeniodawca udziela świadczeń w systemie zabezpieczenia (np. łącznie ambulatoryjne leczenie specjalistyczne, leczenie szpitalne i rehabilitację).

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
×

SŁOWA KLUCZOWE

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sieć szpitali: Co się zmieni dla pacjentów?

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!