REKLAMA

Schetyna przegrywa z Kopacz. W ciekawym sondażu poparcia

  • Autor: GP
  • 29 czerwca 2016 08:08
Schetyna przegrywa z Kopacz. W ciekawym sondażu poparcia Grzegorza Schetynę jako lidera PO pochwala tylko 27 proc. wyborców partii. (fot.:facebook.com/PlatformaObywatelska)

• Sondaż wykonany na zlecenie PO sprawdzał, kto z polityków tej partii miałby największe poparcie jako przewodniczący Platformy.
• Wynik Ewy Kopacz (45 proc.) wobec poparcia dla Schetyny (27 proc.) pokazuje jasno, kogo preferują w roli lidera wyborcy tej partii.

Redakcja "Faktu," podała w środę (29 czerwca), że dotarła do sondażu przeprowadzonego dla PO. Z analizy przeprowadzonej dla kierownictwa opozycyjnej partii wynika, że wyborcy tej partii nie chcą Grzegorza Schetyny na czele formacji.

Większość członków Platformy byłaby zadowolona, gdyby ster politycznego ugrupowania dzierżyła premier Ewa Kopacz. Tak odpowiedziało 45 proc. badanych.  To dobry wynik, zwłaszcza gdy zestawi się go z poparciem dla obecnego przywódcy partii. Schetynę popiera mniej wyborców, bo raptem 27 proc. respondentów.

Na Donalda Tuska zagłosowało jedynie 7 proc. wyborców PO, co jednak może być podyktowane faktem, że były lider opuścił PO i nie jest jej aktywnym politykiem. Wyższy wynik zdobył na przykład Rafał Trzaskowski, który dostał co dziesiąty głos badanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polska jest jedna! 2016-06-29 09:36:13
    Dziwie się pozostałym członkom PO iż , byli zbyt tolerancyjni dotychczas na wybryki Schetyny. Tusk bez przyczyny nie kierował jegomości na boczny tor. Ewa Kopacz jest wysokiej klasy politykiem uczciwym, przestrzegającym zasad etyki i ogółem. Polski obecnie PiSowski slams polityczny pokazuje nie można się poddawać, lecz miejsce byłej Premier w Parlamencie Europejskim na funkcji zwolnionej np.Kanclerza (czy wybierze kraj i walkę w ratowanie Nas, przed przepaścią Kaczyńskiego?).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA