REKLAMA

Sasin: Nie ma w PiS polityka, który może rywalizować z Kaczyńskim

  • Autor: GP
  • 01 lipca 2016 10:17
Sasin: Nie ma w PiS polityka, który może rywalizować z Kaczyńskim Jacek Sasin jest posłem PiS od VII kadencji, wcześniej był urzędnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i samorządowcem. (fot.:jsasin.pl)

• Jacek Sasin jest pewny, po kongresie nazwisko prezesa PiS się nie zmieni.
• Polityk zapowiedział też karę wobec posła PiS. Dominik Tarczyński w mocnych słowach zaatakował Lecha Wałęsę.

Wraz ze zbliżającym się kongresem PiS, który ma odbyć się w sobotę (2 lipca) w Warszawie politycy partii komentują sytuację w jej kierownictwie. W ocenie posła Jacka Sasina, który udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej," nie można spodziewać się żadnej niespodzianki.

- Nie sądzę, żeby znalazł się w PiS ktoś, kto chciałby konkurować z Jarosławem Kaczyńskim na sobotnim kongresie - mówi Sasin. - Prezes jest niekwestionowanym przywódcą, nie tylko PiS, ale całego obozu Zjednoczonej Prawicy.

Polityk podkreśla, że sukces polityczny partii w 2015 roku to właśnie realizacja polityki Kaczyńskiego. Na sugestię, że w innych politycznych formacjach istnieje rywalizacja o to najistotniejsze stanowisko lidera, Sasin odpowiada: - Nikt w PiS nie uważa, że partia zmierza w złym kierunku i należy zmienić jej lidera - mówi Sasin, po czym powtarza. - Nikt nie stanie w szranki z Jarosławem Kaczyńskim.

Czytaj: Jarosław Kaczyński ujawnia kulisy zamachów na jego życie

Sasin zapowiedział też konsekwencje, które mogą dosięgnąć posła Dominika Tarczyńskiego, który obraził wpisem na Twitterze Lecha Wałęsę.

- Na pewno (PiS - red.) ukarze posła - zapowiada Sasin. - Jest mi przykro, że taka wypowiedź padła. Oczekuję reakcji ze strony posła Tarczyńskiego, który nie wypowiadał się w imieniu partii i nie jest twarzą PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2016-07-01 20:53:01
    I to jest katastrofa, bo są tam same przydupasy, co kadzą prezesowi, niczym otoczenie Adolfa Hitlera. Zaś wynik jest znany. Hitler podobno sam się otruł.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA