REKLAMA

Ruszyło "Forum Młodych" Nowoczesnej, czyli młodzieżówka partii Petru

  • Autor: GP
  • 13 czerwca 2016 14:41
Ruszyło "Forum Młodych" Nowoczesnej, czyli młodzieżówka partii Petru Członkowie nowego ciała grupującego młodych przy Nowoczesnej. (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

• Powstała młodzieżówka Nowoczesnej.
• Jej liderem został jednogłośnie wybrany Adam Kądziela.

W sobotę (11 czerwca) w Warszawie zawiązano nową formację polityczną, przy Nowoczesnej Ryszarda Petru. Partyjna młodzieżówka odbyła Kongres Założycielski Forum Młodych Nowoczesnych.

Na przewodniczącego Forum Młodych został wybrany Adam Kądziela. Wybór odbył się jednogłośnie.

W deklaracji sympatycy partii napisali:

- Nowoczesność to młodość. To świeżość, kreatywność i otwartość. To chęć do działania i patrzenia w przyszłość bez demonów przeszłości. Jesteśmy pierwszym pokoleniem w pełni wychowanym w wolnej, suwerennej i demokratycznej Polsce. Bądźmy świadomi tego, co już mamy i tego, na co wciąż musimy pracować.

Czytaj: Politycy złagodzą ton w czasie EURO 2016?

- Mamy struktury młodych w całej Polsce - powiedział PAP w weekend poseł Adam Szłapka, komentując powstanie nowej formacji. - Ich zadaniem jest wspieranie Nowoczesnej, zachęcanie kolejnych młodych osób, żeby włączyli się w działalność społeczno-polityczną. Sporo młodych ludzi już się zaangażowało.

Młodzieżowa formacja partii opozycyjnej powstała trochę ponad rok po macierzystej partii.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Agata 2016-06-15 09:48:46
    Panie BOŹE chroń nas PRZED bandą IDIOTÓW!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA