REKLAMA

Ruszyła "Niebieska linia" dla cudzoziemców

  • Autor: PAP/JS
  • 23 sierpnia 2016 09:38
Ruszyła "Niebieska linia" dla cudzoziemców Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozpoczęło prowadzenie konsultacji telefonicznych dla cudzoziemców (fot.pixabay.com)

• Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozpoczęło prowadzenie konsultacji telefonicznych dla cudzoziemców.
• Porady i wsparcie w języku angielskim można uzyskać w każdy poniedziałek; w języku rosyjskim - we wtorek.

- Ta inicjatywa chodziła nam po głowie od czasu, kiedy kilka lat temu biuro do spraw uchodźców zwróciło się do nas o pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z przemocą i z alkoholem w ośrodkach dla uchodźców - powiedział dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka.

- W Polsce przebywa bardzo wielu cudzoziemców. Ten telefon służy temu, aby móc rozmawiać o sprawach i problemach, które ich bolą - dodał.

"Niebieska Linia" dla ofiar lub świadków przemocy w rodzinie działa pod numerem 801 12 00 02. Porady i wsparcie można uzyskać w każdy poniedziałek (język angielski) i wtorek (język rosyjski) w godz. 18-22. Dzwoniący ponosi koszty jedynie pierwszego impulsu połączenia, według stawek operatora, z którego usług korzysta.

Czytaj też: Waszczykowski udaje się do Turcji "z misją rozpoznawczą"

Infolinia powstała dzięki porozumieniu zawartemu w 2011 roku pomiędzy resortem sprawiedliwości, policją i Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z telefonicznej pomocy i konsultacji korzysta rocznie w sumie ok. 13 tys. osób.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie powstało w 1995 roku, jako placówka Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od blisko 20 lat realizuje zadania w szeroko pojętym zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie i edukacji w tym obszarze.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA