REKLAMA

Resort zdrowia chce zmniejszyć liczbę leków dostępnych w sklepach

  • Autor: Portalspozywczy.pl
  • 19 lipca 2016 10:43
Resort zdrowia chce zmniejszyć liczbę leków dostępnych w sklepach Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć sprzedaż leków OTC i suplementów diety, zwłaszcza poza aptekami (fot. pixabay.com)

Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć sprzedaż leków OTC i suplementów diety, zwłaszcza poza aptekami.

O tym, że Ministerstwo Zdrowia zamierza wprowadzić takie zmiany w sprzedaży leków poza aptekami, wiadomo już mniej więcej od pół roku. - Celem jest zmniejszenie ryzyka nadmiernego spożywania medykamentów bez konsultacji z lekarzem - tłumaczy resort zdrowia, cytowany przez PAP.

Argumenty ministerstwa? Leki sprzedawane w sklepach i na stacjach benzynowych często są niewłaściwie przechowywane i dostępne w zbyt dużych opakowaniach. To odpowiedź na głosy farmaceutów - właścicieli aptek - którzy od lat postulują ograniczenie sprzedaży medykamentów poza aptekami.

O tym, jak ta zmiana wpłynie na rynek, próbuje oszacować firma doradcza PMR, która zajmuje się opracowywaniem analiz m.in. w sektorze ochrony zdrowia.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA