REKLAMA

Prezydium NRL apeluje o większe pieniądze na stomatologię

  • Autor: Infodent24.pl
  • 29 lipca 2016 15:27
Prezydium NRL apeluje o większe pieniądze na stomatologię Gdyby apele odnosiły zakładany skutek, byłyby najprostszym sposobem do naprawy stanu rzeczy (fot.fotolia)

Nie może być tak, aby odsetek budżetu NFZ, przeznaczanego na leczenie stomatologiczne ubezpieczonych, spadał z roku na rok – alarmuje Prezydium NRL i śle do ministra zdrowia oraz do prezesa NFZ apel o zweryfikowanie w tym względzie środków finansowych.

Gdyby apele odnosiły zakładany skutek, byłyby najprostszym sposobem do naprawy stanu rzeczy. Stan ten w stomatologii jest przygnębiający, a perspektywy nie są w żaden sposób zachęcające. Strumień pieniędzy na leczenie i profilaktykę w stomatologii, niezależnie od rosnących nakładów na opiekę zdrowotną w formule publicznej, praktycznie się nie zmienia.

Efekt jest taki, że wydatki na leczenie stomatologiczne ubezpieczonych stanowić będą w 2017 r. zaledwie 2,49 proc. całości budżetu NFZ (4,2 proc. w 2008 r.). Środowisko lekarzy i lekarzy dentystów od dawna postuluje wzrost tego udziału do 5 proc. Czy skutecznie? Trudno być optymistą analizując sygnały płynące z Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA