REKLAMA

Pracownicy socjalni dostaną asystę policji

  • Autor: bd
  • 11 sierpnia 2016 16:26
Pracownicy socjalni dostaną asystę policji Pracownik socjalny zajmuje się osobami bezdomnymi, bezrobotnymi, samotnymi i innymi potrzebującymi. (Fot.: Youtube)

Jak poinformowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, zostały podpisane uzgodnione z Komendą Główną Policji „Ogólne zasady postępowania przy zapewnieniu przez Policję asysty pracownikowi socjalnemu przeprowadzającemu rodzinny wywiad środowiskowy lub świadczącemu pracę socjalną w środowisku”.

W dniu 3 sierpnia 2016 r.  Elżbieta Bojanowska Podsekretarz Stanu, w  imieniu ministra rodziny, pracy i polityki społecznej podpisała uzgodnione z Komendą Główną Policji „Ogólne zasady postępowania przy zapewnieniu przez Policję asysty pracownikowi socjalnemu przeprowadzającemu rodzinny wywiad środowiskowy lub świadczącemu pracę socjalną w środowisku”. Ze strony Komendy Głównej Policji dokument podpisał insp. Jan Lach, zastępca Komendanta Głównego Policji.

Dokument określa procedury postępowania zarówno policji jak i służb pomocy społecznej w związku z wprowadzeniem zmian do ustawy o pomocy społecznej w zakresie bezpieczeństwa pracowników socjalnych.

Podpisane zasady zostaną przekazane, za pośrednictwem Wydziałów Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich, do jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz za pośrednictwem Komend Wojewódzkich do jednostek policji. 

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA