Praca dziennikarzy w Sejmie. Nowoczesna: próbuje się zamknąć usta mediom

Praca dziennikarzy w Sejmie. Nowoczesna: próbuje się zamknąć usta mediom
Nowoczesna popiera protesty dziennikarzy walczących o swobodny dostęp do prac legislacyjnych w Sejmie. (fot.:youtube.com)

• Próby ograniczenia pracy dziennikarzy w Sejmie Nowoczesna nazywa zamachem na media.
• W tej sprawie klub partii wystosował kolejne pisma do Marszałka Sejmu.
• W poniedziałek protesty do planów kierownictwa Sejmu zgłaszali redaktorzy naczelni części mediów w Polsce.

Politycy Nowoczesnej: Paweł Rabiej i poseł Mirosław Suchoń, wygłaszali swoje obawy dotyczące przyszłej pracy dziennikarzy w Sejmie . W połowie listopada pojawiły się informacje o konkretnych decyzjach, które mają podejmować władze Sejmu co do organizacji pracy przedstawicieli mediów.

- Solidaryzujemy się z mediami, z listem redaktorów naczelnych i przesłanego na ręce Marszałka Sejmu - mówił Paweł Rabiej w Sejmie, we wtorek (22 listopada).

Politycy Nowoczesnej podnosili argument, że działanie Kancelarii to próba ograniczenia demokracji, do której ponownie posuwa się PiS.

- Pani Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) wielokrotnie pytała, czy są plany ograniczenia wolności dziennikarzy w Sejmie - relacjonował poseł Suchoń. - Za każdym razem słyszała odpowiedź, że nie ma takich zagrożeń. Teraz Marszałek próbuje, z zaskoczenia, zamknąć usta dziennikarzom.

Politycy Nowoczesnej podnosili wartość, jaką w Sejmie reprezentuje obecność dziennikarzy. "Bezpośredni kontakt" jest dla posła Suchonia podstawą dokładnego, klarownego, szybkiego przekazywanie informacji.

- Kroki Marszałka prowadzą do utracenia przez obywateli dostępu do zapoznawania się z pracą Sejmu - mówił dalej Suchoń.

Czytaj: PO oskarżą PiS o kolejne próby ograniczania wolności obywatelskich

Nowoczesna wobec takiego obrotu sprawy po raz kolejny zdecydowała się pisać pismo do kierownictwa Sejmu. - Pytamy, czy są plany ograniczenia pracy dziennikarzy w Sejmie? Czy są plany wyznaczenia miejsca dla prasy?

Politycy podkreślali, że praca na Wiejskiej jest służbą dla obywateli.

Paweł Rabiej (Nowoczesna) przypominał następnie, jak sam pracował po drugiej stronie mikrofonu w latach 90. XX wieku. - Nie wyobrażamy sobie, żeby zamykać dziennikarzy w jakimś pomieszczeniu. To ograniczenie może mieć bardzo duży wpływ do przepływ informacji. 

List redaktorów mediów do władz Sejmu

W poniedziałek (21 listopada) wystosowano list do Marszałka Sejmu, w którym redaktorzy części mediów podnosili swoje wątpliwości wobec planów zmian obecności przedstawicieli prasy w Sejmie.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca dziennikarzy w Sejmie. Nowoczesna: próbuje się zamknąć usta mediom

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!