XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Pikieta Partii Razem przed siedzibą radiowej Trójki

Pikieta Partii Razem przed siedzibą radiowej Trójki
Partia Razem zaapelowała do central związkowych o solidarność ze związkowcami z Polskiego Radia. (Fot. partia Razem/Twitter)

Kilkudziesięciu członków Partii Razem protestowało w sobotę (10 grudnia) przed siedzibą radiowej Trójki przeciwko zwolnieniom przewodniczących związku zawodowego programów Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia: Pawła Sołtysa i Wojciecha Dorosza.

Podczas pikiety odczytano list skierowany do zarządu Polskiego Radia, w którym Partia Razem domaga się natychmiastowego przywrócenia zwolnionych dziennikarzy-związkowców do pracy.

Mateusz Mirys powiedział podczas protestu, że zarząd PR nie miał prawa zwolnić z pracy dziennikarzy za działalność w związkach zawodowych, jako powód podając "wywieranie presji psychicznej" na zarząd, "stosowanie czarnego piar-u" oraz "destabilizowację pracy Zarządu oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu".

Partia Razem zaapelowała do central związkowych o solidarność ze związkowcami z Polskiego Radia.

We wtorek (6 grudnia) w liście otwartym do prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk-Żyły zwolnienie Pawła Sołtysa skrytykowała przewodnicząca Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias. Napisała ona, że wyrzucenie z pracy lidera związku zawodowego, upominającego się o prawa pracownicze i elementarne wartości, jest nie do zaakceptowania.

Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła odpowiadając przewodniczącej Forum Związków Zawodowych oświadczyła, że Paweł Sołtys działał na szkodę Polskiego Radia, czym dopuścił się ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych.

- Aktywność Pawła Sołtysa w ostatnim czasie wykraczała daleko poza ramy możliwości działania związku zawodowego w oparciu o przepisy ustawy o związkach zawodowych i nosiła znamiona działalności politycznej, szkodzącej bezpośrednio Polskiemu Radiu. Nie można mówić o występowaniu w obronie praw pracowniczych, bo takie prawa nie były w Polskim Radiu naruszane. Paweł Sołtys działał na szkodę Polskiego Radia, czym dopuścił się ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych - oceniła Stanisławczyk-Żyła w wydanym w środę (7 grudnia) oświadczeniu.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
×

SŁOWA KLUCZOWE

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pikieta Partii Razem przed siedzibą radiowej Trójki

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!