REKLAMA

Pierwszy pakiet patriotyczny trafi do polskich szkół za granicą

  • Autor: PAP/AT
  • 10 lutego 2017 13:46
Pierwszy pakiet patriotyczny trafi do polskich szkół za granicą Anna Zalewska przekazała pierwszy edukacyjny pakiet patriotyczny dzieciom z wileńskiego gimnazjum (fot.twitter.com/MEN_GOV_PL)

• Minister edukacji narodowej Anna Zalewska przekazała pierwszy edukacyjny pakiet patriotyczny dzieciom z wileńskiego gimnazjum im. Jana Pawła II minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
• Zawiera on polskie godło, dwie flagi, szarfy w barwach narodowych oraz pomoce edukacyjne.

"Okazało, się, że szkoły, rodzice i nauczyciele potrzebują - wydawałoby się - oczywistych rzeczy: polskiego godła, flagi, mapy, polskich informacji, gier, które będą tym naturalnym, symbolicznym związkiem z Rzeczpospolitą" - powiedziała minister.

Zaznaczyła, że z tym pakietem w ciągu miesiąca MEN dotrze do wszystkich polskich szkół na świecie. Otrzymają go zarówno szkoły polskie działające przy placówkach dyplomatycznych, jak i te prowadzone przez lokalnych działaczy i społeczności.

 

Pakiet patriotyczny zawiera polskie godło, dwie flagi, szarfy w barwach narodowych oraz pomoce edukacyjne (fot.twitter.com/MEN_GOV_PL)

Zapowiedziała też konkurs "Rodzina Polonijna". "Mamy na ten cel 1,5 mln zł. Chcemy, żeby polskie szkoły były razem, razem pracowały - nawet online - nad warsztatami, seminariami i projektami" - powiedziała.

Minister Zalewska powiedziała, że dzieci, które uczą się w szkołach polskich za granicą, otrzymują w kraju prawo do ulg - m.in. komunikacyjnych - takich samych, jak mają uczące się dzieci w Polsce.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA