REKLAMA

Para prezydencka: ŚDM to festiwal młodości, radości i modlitwy

  • Autor: PAP/JS
  • 06 czerwca 2016 09:23

• Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zapraszają na Światowe Dni Młodzieży do Polski.
• Przekonują, że będzie to festiwal młodości, radości i modlitwy. "Czekamy na was z otwartymi ramionami, do zobaczenia w Krakowie" - mówi prezydent w specjalnym nagraniu wideo.

"Wierzymy, że pielgrzymi, którzy odwiedzą nasz kraj w ostatnim tygodniu lipca, wrócą do swoich domów pełni wzmocnionej wiary, nowej energii, a także miłych wspomnień; że nawiążą nowe przyjaźnie i że zakochają się w Polsce" - mówi pierwsza dama.

"Już wkrótce do Krakowa przybędą pielgrzymi ze wszystkich kontynentów, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć w Polsce także ojca świętego, papieża Franciszka" - podkreśla Andrzej Duda.

Będzie to szczególny czas w szczególnym miejscu - mówi o Światowych Dniach Młodzieży pierwsza dama. "Chrześcijanie ze wszystkich zakątków globu odwiedzą miasto, z którym związany był święty Jan Paweł II, tak kochany i ceniony właśnie przez ludzi młodych" - podkreśla.

Czytaj też: Autostrada dla papieża, korki będą nieziemskie

Prezydent pozdrowił wolontariuszy, którzy biorą udział przy organizacji ŚDM. "To dla was na pewno wielkie wyzwanie, ale również wspaniała przygoda" - ocenia.

Oprócz polskiej wersji nagrania przygotowano wersję niemiecką (w której do udziału w ŚDM zachęca pierwsza dama) i angielską - z udziałem prezydenta.

ŚDM rozpoczną się za 50 dni, 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. W Campus Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest 30 lipca modlitewne czuwanie młodzieży z udziałem papieża, a w niedzielę 31 lipca odbędzie się tam msza kończąca ŚDM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA