REKLAMA

Najniższa emerytura w wysokości 1000 zł?

  • Autor: PAP/JS
  • 02 sierpnia 2016 09:14
Najniższa emerytura w wysokości 1000 zł? Rafalska dodała, że rząd w przyszłym roku nie wypłaci jednorazowych dodatków do emerytur (fot.mpips.gov.pl)

Najniższa emerytura zostanie w przyszłym roku ustawowo podniesiona do min. 1.000 zł - poinformował dziennik "Fakt", cytując minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską.

"Jak szacujemy, nie będzie to kwota niższa niż 1.000 zł" - cytuje Rafalską dziennik.

Rafalska dodała, że rząd w przyszłym roku nie wypłaci jednorazowych dodatków do emerytur.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Emeryt 2016-08-02 21:21:32
    Nie widzę problemów pod warunkiem,że wszystkie emerytury będą zwaloryzowane o właściwy procent wzrostu minimalnej emerytury. Przecież emerytura jest odbiciem wysokości i terminu płacenia składek na ZUS -jak ktoś dłużej i więcej płacił to należy mu się większa emerytura zwaloryzowana procentowo podobnie jak emerytura najniższa. Tak stanowi matematyka i sprawiedliwość społeczna. Kto nie pracował i nie płacił to powinien max. dostać zasiłek na minimalne warunki życia ze składek na renty a nie emeryturę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA