REKLAMA

MSZ potępia zamach w Stambule. Jest oświadczenie

  • Autor: PAP/JS
  • 29 czerwca 2016 11:59
MSZ potępia zamach w Stambule. Jest oświadczenie MSZ przekazało jednocześnie "szczere kondolencje rodzinom ofiar i rannym, władzom Turcji oraz osobom dotkniętym atakiem". (fot.msz.gov.pl)

Potępienie wtorkowego (28 czerwca) zamachu terrorystycznego na lotnisku w Stambule oraz sprzeciw wobec wszelkich przejawów terroryzmu wyraziło w specjalnym oświadczeniu polskie MSZ.

"Polska zdecydowanie sprzeciwia się wszelkim przejawom terroryzmu. Ataki terrorystyczne skierowane przeciwko niewinnym ludziom, nie mogą być uzasadnione żadną ideologią ani celami politycznymi" - podkreślił dyrektor Biura Prasowego MSZ Rafał Sobczak.

MSZ przekazało jednocześnie "szczere kondolencje rodzinom ofiar i rannym, władzom Turcji oraz osobom dotkniętym atakiem".

Czytaj też: Anna Zalewska: Matura musi być trudniejsza

Sobczak poinformował, że w związku z wydarzeniami w Turcji szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski przesłał depeszę kondolencyjną do swojego tureckiego odpowiednika Mevluta Cavusoglu.

We wtorkowym zamachu na międzynarodowym lotnisku w Stambule zginęło 36 osób zginęło, a blisko 150 zostało rannych. Premier Turcji Binali Yildrim poinformował, że według pierwszych ustaleń za atakiem stoi Państwo Islamskie (IS), a "zdecydowana większość" ofiar to obywatele tureccy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA