MON uczy kobiet samoobrony

MON uczy kobiet samoobrony
Podczas pierwszych zajęć żołnierze i najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentują kursantkom wszystkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego (fot. MON/twitter)

W sobotę 2 grudnia z inicjatywy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w 39 miastach Polski rozpoczęła się II edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. W poprzedniej edycji projektu przeszkolonych zostało 1000 pań, w tym roku szanse na naukę walki wręcz i technik samoobrony mają kolejne panie. Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony.

Samoobrona Kobiet to program 10 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu,  zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.

Projekt realizowany jest od 2 grudnia 2017 r. do 21 kwietnia 2018 r. w 46 obiektach wojskowych (i wybranych wyższych uczelniach wojskowych) w: Białymstoku, Bielsku-Białej, Brzegu, Bolesławcu, Bydgoszczy, Czerwieńsku, Gdyni, Gołdapi, Giżycku, Gliwicach, Grudziądzu, Hrubieszowie, Kielcach, Kościelisku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Malborku, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Sulechowie, Szczecinie, Śremie, Świdwinie, Świętoszowie, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Zegrzu i Zgierzu.

Podczas pierwszych zajęć żołnierze i najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentują kursantkom wszystkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników. Całość zajęć poprzedzona będzie rozgrzewką przygotowującą do wysiłku, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną.

Kolejne zajęcia będą odbywać się dwa razy w miesiącu, na przełomie roku 2017 i 2018 w terminach ustalonych z uczestniczkami na pierwszych zajęciach. 

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

 

×

SŁOWA KLUCZOWE

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MON uczy kobiet samoobrony

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!