REKLAMA

MON rekrutuje oficerów Obrony Terytorialnej

  • Autor: GP
  • 17 czerwca 2016 09:31
MON rekrutuje oficerów Obrony Terytorialnej MON chce przez rok wyszkolić 150 osób na oficerów obrony terytorialnej. (fot.:wikipedia.org/domena publiczna)

• Do końca czerwca Ministerstwo Obrony Narodowej rekrutuje kandydatów na oficerów dla wojsk Obrony Terytorialnej.
• Preferowani są kandydaci po kierunkach technicznych, mechanicznych i elektromechanicznych.

Ministerstwo Obrony do końca czerwca szuka kandydatów na oficerskie stanowiska w ramach oddziałów obrony terytorialnej. Według ustaleń portalu niezależna.pl, sto pięćdziesiąt osób może liczyć na szkolenie w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Ze 150 miejsc, 130 jest dla absolwentów z wyższym wykształceniem (te osoby nie mogą być w armii zawodowej), a 20 to wakaty dla podoficerów, posiadających doświadczenie, np. ukończone studia „pancerno-zmechanizowane”.

Czytaj: Prezydent Państwa Środka przybywa do Polski rozmawiać o gospodarce

Rzecznik MON, Bartłomiej Misiewicz przypomina, że przyszli oficerowie obrony terytorialnej powinni posiadać przygotowanie. Dlatego zostały określone specjalności studiów preferowane przy omawianym naborze. Są to kierunki techniczne, mechaniczne, elektromechaniczne i elektroniczne.

Ponadto, wśród akceptowalnych kierunków znalazły się studia w zakresie: obronności i bezpieczeństwa państwa, zarządzania kryzysowego nauk społecznych, nauk humanistycznych, wychowania fizycznego czy ekonomii.

MON referuje, że całość oficerskiego szkolenia będzie zajmować rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA