REKLAMA

Minister Piotr Gliński z wizytą w Republice Korei

  • Autor: PAP/JS
  • 20 czerwca 2016 11:34
Minister Piotr Gliński z wizytą w Republice Korei Głównym celem wizyty jest udział w 7. spotkaniu ministrów kultury ASEM, które odbędzie się w dniach 23-24 czerwca w Gwangju (fot.:youtube.com)

W dniach 20-24 czerwca 2016 roku wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński będzie przebywał z wizytą oficjalną w Republice Korei.

Głównym celem wizyty jest udział w 7. spotkaniu ministrów kultury ASEM, które odbędzie się w dniach 23-24 czerwca w Gwangju i będzie okazją do oficjalnego spotkania z ministrem kultury, sportu i turystyki Republiki Korei Jongdaeok Kim oraz przedstawicielami koreańskich środowisk artystycznych i kulturalnych, zaangażowanych we współpracę kulturalną z Polską.

Czytaj też: Kolejny wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Wyda go sędzia Julia Przyłębska

Jak informuje resort, mając na względzie wagę relacji bilateralnych z Koreą, wizyta wicepremiera Glińskiego będzie miała również kontekst ekonomiczno-gospodarczy, dlatego planowane są spotkania bilateralne z wysokimi rangą przedstawicielami rządu Republiki Korei, w tym z premierem Hwang Kyo-ahn.

Prof. Gliński wygłosi również wykład dla profesorów i studentów polonistyki na Hankuk University of Foreign Studies (HUFS) w Seulu oraz spotka się z rektorem tej uczelni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA