REKLAMA

Komorowski krytkuje rząd i Andrzeja Dudę

 • Autor: GP
 • 17 czerwca 2016 14:23
Komorowski krytkuje rząd i Andrzeja Dudę Komorowski: Unia stara się być powściągliwa i nie sądzę żeby nam coś groziło. (fot.:MSZ/flickr.com/CC BY-ND 2.0)

• Bronisław Komorowski jest zdania, że Komisja Europejska nadal jest pobłażliwa wobec rządu w Warszawie, mimo trwającego sporu o Trybunał Konstytucyjny.
• Były prezydent uważa, że RP już straciła sporo sympatii i przyjaciół wśród urzędników UE. Ocenia, że utrudni to realizację polskich interesów.
• Powyższą krytykę Komorowski kieruje także do Andrzeja Dudy.

Bronisław Komorowski ponawia swoją krytykę pod adresem obecnej formacji rządzącej. W piątek (17 czerwca) w TVN mówił o zaprzepaszczonej, wieloletniej pracy jego ekipy (PO-PSL) nad wizerunkiem Polski w środowisku międzynarodowym.

Komorowski jest zdania, że UE mimo opinii wysyłanych do Warszawy nadal jest bardzo powściągliwa wobec rządu w Warszawie. - Unia stara się być powściągliwa i nie sądzę, żeby nam coś groziło (z jej strony - przyp.red.) - zaczynał swoją krytykę Komorowski. - To co już się stało, to strata znacznej części przyjaciół w instytucjach UE. Straciliśmy przyjaciół wśród państw Unii. Straciliśmy dobrą opinię o naszym kraju, a przecież było niełatwo uzyskać ten dorobek - mówił.

Czytaj: Prezydent w Berlinie spotkał się z kanclerz Niemiec

Komorowski skrytykował również prezydenta Andrzeja Dudę. - Niezręcznie jest pouczać prezydenta, ale warto dostrzec fakt, że ani Europa ani świat nie będą się dostosowywać do polskich oczekiwań - powiedział.

Były prezydent uważa, że Andrzej Duda oraz rząd, który tworzy jego macierzysta partia obrusza się i obraża, odwraca od integracji europejskiej. Takie kroki oddalają Polskę od dobrej, konstruktywnej rozmowy o jej interesach na forum UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Janusz 2016-06-18 14:12:20
  Bronek ty byłeś porażką dla Polski za te toje szemrane kontakty powinieneś już dawno gnić w kryminale.
 • PRAWDA 2016-06-18 02:05:31
  szczynukowicz. Co my takiego zrobiliśmy że trudno nam było zdobyć przyjaciół w Europie? Aha no tak. Napadliśmy Niemcy i wywołaliśmy wojnę światową. Później wkroczyliśmy do Rosji i stworzyliśmy nkwd. Mordowaliśmy bohaterów Rosyjskich. Stworzyliśmy ciebie ty śmieciu wpędzający moją Kochaną Ojczyznę w jakieś dziwne kompleksy.
 • wołek 2016-06-18 00:57:32
  Panie Komorowski. Przeczytaj pan książkę pod tytułem "POGORZELISKO" a dowie się pan więcej o sobie, co zapomniałeś wół jak cielęciem bół.
 • oli.sit75 2016-06-17 23:51:21
  JAK CHŁOPIE MASZ CZELNOSC KRYTYKOWAC SZANOWANEGO W POLSCE I ZA GRANICA PREZYDENTA DUDE
 • Krzysztof M 2016-06-17 23:21:22
  Komorowski a twój honor to w kieszeni wstyd mi za ciebie chłopie sięgający dnaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA