REKLAMA

KOD przygotowuje własne media. Publicyści pytają jak będą finansowane

  • Autor: GP
  • 25 maja 2016 10:54
KOD przygotowuje własne media. Publicyści pytają jak będą finansowane Mateusz Kijowski spotkał się w poniedziałek (24 maja) z wiceszefem KE, Fransem Timmermansem (fot.facebook.com/Kijowski.Mateusz)

• KOD zapowiedział powołanie mediów. Portal informacyjny organizacji ma ruszyć latem.
• Prawicowi publicyści zaznaczyli, że KOD nie może mówić o dyskryminowaniu go przez media. Podkreślają, że najważniejsze jest, by media organizacji były transparentnie i uczciwie finansowane.

Mateusz Kijowski w niedzielę (22 maja) zapowiedział, że Komitet Obrony Demokracji będzie rozwijał własne media. Portalem informacyjnym organizacji, która protestuje wobec działań rządu, pokieruje Magdalena Jethon, była dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia. KOD zapowiada, że portal ma ruszyć na początku czerwca br.

- Dla mnie to ciekawa sytuacja, bo w gruncie rzeczy te środowiska nie mogą narzekać na brak dostępu do mediów - mówił na antenie telewizji Republika Konrad Kołodziejski, dziennikarz i komentator życia społeczno-politycznego - Po ich stronie jest "Gazeta Wyborcza", o której trudna powiedzieć, że jest medium niszowym. Mają też "Newsweek" i po części "Politykę," dlatego ciężko stwierdzić, żeby byli w sytuacji, jak prawicowi publicyści kilka lat temu. Oni sami musieli tworzyć wszystko od początku.

Czytaj: Mateusz Kijowski rozmawiał z wiceszefem KE o sytuacji w Polsce

Podobne zdanie wygłosił Łukasz Warzecha:

- Bardzo dobrze, niech spróbują. Życzę im powodzenia pod warunkiem, że będą mieli legalne finansowanie - zastrzegał publicysta Łukasz Warzecha.

Komitet Obrony Demokracji powstał 2 grudnia 2015 roku, jako społeczna odpowiedź na działania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Stał się stroną organizująca protesty uliczne w większych miastach Polski, gdy partie polityczne pogrążyły polski parlament w sporze o Trybunał Konstytucyjny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zeghar 2016-06-09 10:49:17
    Do Prokurator z Podkarpacia: czy pan zdaje sobie sprawę, że pańskie słowa noszą znamiona pomówienia?
  • Prokurator z Podkarpacia 2016-05-27 00:19:21
    Wzorcowa hipokryzja prawicowców - oni sami jadą i jechali na tym co wyprowadzono ze SKOK'ów do Luksemburga. Podręcznikowy przykład złodziejstwa polityków z mocnymi plecami w PiS. I to nazywają transparentnym finansowaniem. Panowie Warzecha i Kołodziejski mają miedziane czoła i karki z żelaza. A teraz my wszyscy zwracamy te pieniądze drobnym ciułaczom za pośrednictwem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA