REKLAMA

KOD finansuje się ze zbiórek. Setki tysięcy złotych na kontach Komitetu

  • Autor: GP
  • 05 lipca 2016 10:47
KOD finansuje się ze zbiórek. Setki tysięcy złotych na kontach Komitetu KOD powstał na przełomie listopada i grudnia 2015 roku na fali niezadowolenia z pierwszych decyzji rzadu PiS. (fot.:facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

• KOD publikuje swoje finanse raz na miesiąc.
• W czerwcu Komitet pochwalił się pozyskaniem na działalność ponad miliona złotych.
• Wydatki organizacji sięgnęły w analogicznym okresie nieco ponad czterysta tysięcy złotych.

Mateusz Kijowski i jego działacze ujawniają co miesiąc, jak wygląda finansowanie działania Komitetu Obrony Demokracji. W oparciu o prawo KOD może pozyskiwać fundusze tylko od osób prywatnych, za pośrednictwem przelewów na konto bankowe, przez darowizny w postaci gotówki zbieranej na manifestacjach i za pomocą internetowej zbiórki prowadzonej przez tzw. wspieranie społeczności lub croudfunding.

W informacji, którą Komitet przedstawił na swojej stronie internetowej wynika, że na dzień 31 czerwca 2016 roku z wpłat udało się pozyskać Komitetowi 1 206 760 zł i 43 grosze.

Czytaj: Działacze KOD będą wynagradzani za swoją pracę

Na ten sam dzień Komitet wydał 426 937 zł i 51 groszy.

Koszty ponoszone przez organizację to przede wszystkim drukowanie materiałów (ulotki, banery, flagi), koszty związane z organizacja zgromadzeń ulicznych (KOD podaje za przykład wypożyczanie nagłośnienia), koszty zabezpieczenia medycznego zgromadzeń w miastach, wynajem sal konferencyjnych, a także opłaty za użycie praw autorskich (ZAiKS).

W tym samym dokumencie działacze KOD przypominają, że znaczna część pracy, którą wykonuje Komitet to działania wolontariuszy. Działają oni nieodpłatnie i w swoim wolnym czasie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA