REKLAMA

Kłopotek: Podwyżki PiS dla VIP-ów zostały źle przygotowane

  • Autor: GP
  • 20 lipca 2016 09:56
Kłopotek: Podwyżki PiS dla VIP-ów zostały źle przygotowane Eugeniusz Kłopotek jest posłem PSL. Pracuje w parlamencie od III kadencji Sejmu. (fot.:Adrian Grycuk/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

● Eugeniusz Kłopotek z PSL nazywa pomysł podwyżek dla polityków, ministrów i prezydenta "źle przygotowanym".
● Polityk Stronnictwa ocenia, że takimi pomysłami PiS może przeszarżować, co może kosztować utratę władzy.
● Zapytany o ocenę rządów PO-PSL stwierdził, że można było zrobić więcej.

W środę rano (20 lipca) politycznego komentarza do sytuacji w życiu społecznym TVP udzielił polityk PSL, Eugeniusz Kłopotek. Działacz PSL był pytany o przyszłość rządów PiS, także w kontekście nowych propozycji płacowych dla premiera, ministrów i pary prezydenckiej.

- Moim zdaniem podwyżki dla osób zajmujących najważniejsze stanowiska w państwie zostały źle przygotowane - mówił polityk Stronnictwa. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych zapisów w nowej propozycji PiS są dla niego wynagrodzenia pierwszej damy. - Mam wątpliwości, czy żona byłego prezydenta powinna otrzymywać wynagrodzenie dożywotnio - zwracał uwagę na jeden z zapisów kontrowersyjnej propozycji Kłopotek.

Czytaj: Lider PSL proponuje rozwiązanie emerytalne

Polityk połączył ten temat z prognozą rządów Prawa i Sprawiedliwości. - PiS musi się zastanowić jeśli chce rządzić długo, żeby nie "przegrzać" w drugą stronę - mówił Kłopotek, który znany jest z barwnego języka. Polityk sugerował, że podnoszenie płac dla administracji może zostać odebrane bardzo negatywnie przez Polaków.

W ocenie Kłopotka pierwsze osiem miesięcy rządów PiS pokazuje, że partia może rządzić długo.

Kłopotek dodaje: - Byłoby nieuczciwe, gdybyśmy porażki z ostatnich ośmiu lat zrzucali na PO, ale faktem jest, że mogliśmy się bardziej starać.

Temat podwyżek dla premiera, prezydenta i ministrów pojawił się w pierwszym dniu XXIII posiedzenia Sejmu, tj. we wtorek (19 lipca). Platforma obywatelska uznała to działanie za niewskazane i szkodliwe.

- Jeśli słyszymy, że nie ma pieniędzy dla pielęgniarek. Jeśli dochodzi do dramatycznych. wydarzeń jak w Centrum Zdrowia Dziecka, a potem w środku wakacji proponuje się projekt podwyżek dla ministrów, wiceministrów - relacjonował lider PO. - Będzie hałas - kwitował ten temat Grzegorz Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA