REKLAMA

Kempa zapewnia: Standardy zabezpieczenia ŚDM są najwyższej jakości

  • Autor: PAP/JS
  • 09 czerwca 2016 14:00
Kempa zapewnia: Standardy zabezpieczenia ŚDM są najwyższej jakości Beata Kempa zaprosiła do Krakowa na ŚDM (Beata Kempa, fot. premier.gov.pl)

• Standardy zabezpieczenia wizyty papieża w Polsce i ŚDM są najwyższej jakości - powiedziała podczas konferencji w episkopacie szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. • Zapraszamy młodzież do Krakowa, do Polski - podkreślała.

"Standardy zabezpieczenia są - w naszej ocenie - najwyższej jakości, zarówno ze względu na procedury, które zostały urealnione, unowocześnione i dostosowane do obecnych potrzeb, na sprzęcie skończywszy" - powiedziała Kempa.

Szefowa kancelarii premiera przekazała, że zespół rządowy zajmujący się wizytą papieża i organizacją ŚDM pracuje, a pełnomocnik rządu ds. ŚDM pracuje na miejscu, w Krakowie. Przypomniała, że plany opracowano na mocy specustawy, która została przyjęta przez polski parlament jednogłośnie.

"Przedstawione zostały wszystkie plany, które są niezbędne do przeprowadzenia od strony bezpieczeństwa wszystkich punktów wizyty ojca świętego w Polsce i ŚDM w Krakowie" - powiedziała Kempa.

Czytaj też: Andrzej Duda spotka się z papieżem Franciszkiem

"Mogę z pełną odpowiedzialnością- wsparta przez pana pełnomocnika Majewskiego - powiedzieć, że w fazie planów i w przeważającej fazie realizacji jesteśmy gotowi i zapraszamy młodzież bardzo serdecznie" - zapewniła.

Kempa poinformowała, że premier Beata Szydło będzie uczestniczyła, wraz z członkami rządu, w spotkaniu papieża Franciszka i prezydenta Andrzeja Dudy na Wawelu; będzie towarzyszyła Franciszkowi w Oświęcimiu i Krakowie-Prokocimiu. "Oczywiście rząd Rzeczypospolitej Polskiej będzie obecny na mszy św. w Częstochowie, a także na mszy rozesłania w niedzielę 31 lipca. Uważamy to za najwyższy zaszczyt" - powiedziała Kempa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA