REKLAMA

Jest internetowa mapa wydarzeń podczas Światowych Dni Młodzieży

  • Autor: PAP/JS
  • 14 lipca 2016 11:53
Jest internetowa mapa wydarzeń podczas Światowych Dni Młodzieży Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się 26 lipca. (fot. : krakow2016.com)

• Na stronie www.kdm.org.pl można znaleźć informacje o imprezach kulturalnych i sportowych odbywających się w czasie ŚDM.
• Gwiazdy muzyki wystąpią m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach.
• Wydarzeń kulturalnych na taką skalę w Polsce jeszcze nie było - podkreśla kierowniczka działu komunikacji Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

W czasie Światowych Dni Młodzieży w całej Polsce odbywać się będzie wiele imprez: koncertów, przedstawień, rozgrywek sportowych - można je znaleźć na specjalnej mapie dostępnej w internecie.

Jak poinformowała kierowniczka działu komunikacji Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM Diana Golec, interaktywną mapę można znaleźć na stronie www.kdm.org.pl.

Podkreśliła, że w Dniach w Diecezjach weźmie udział 115 tys. młodych ludzi z ponad 180 krajów, m.in. z tak egzotycznych dla nas miejsc, jak: Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Australia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Chiny, Tajwan, RPA, Portoryko, Tanzania, Myanmar, a nawet Wyspy Samoa.

Czytaj też: Polacy coraz lepiej oceniają sytuację polityczną w kraju

- Będzie to niezwykła okazja do wymiany kulturowej. Grupy z zagranicy zaprezentują swoje rodzime tradycje. Również Polacy podzielą się tym, co u nas najatrakcyjniejsze - zapewniła.

Jak mówiła, podczas wielkiego koncertu "Wiara, nadzieja, miłość" na warszawskiej scenie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki; podobne widowiska odbędą się też w Katowicach i Wrocławiu. Zaprezentowany zostanie również nasz folklor - wesele łowickie i nauka regionalnych tańców to oczywiście propozycja Łowicza; w Płocku zobaczymy średniowieczne miasteczko z turniejami rycerskimi i pokazem rzemiosła dawnego. To tylko niektóre z wydarzeń planowanych podczas Dni w Diecezjach, odbywających się w całej Polsce od 20 do 25 lipca.

- Wydarzeń kulturalnych na taką skalę w Polsce jeszcze nie było - podkreśliła Golec.

Na mapie, oprócz imprez organizowanych w poszczególnych diecezjach, są również aktualności z diecezji, a także niezbędne informacje, w tym kontakty do osób koordynujących Dni w Diecezjach oraz odpowiedzialnych za kontakty z mediami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA