REKLAMA

Hanna Gronkiewicz-Waltz: PiS szykuje wybory samorządowe na jesień

  • Autor: GP
  • 28 czerwca 2016 12:11
 Hanna Gronkiewicz-Waltz: PiS szykuje wybory samorządowe na jesień Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nie rozumiem jak można, bez powodu wszystkie województwa skontrolować. (fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

• Hanna Gronkiewicz-Waltz widzi w kontroli CBA w samorządach celowe działanie, mające uzasadnić skrócenie kadencji samorządów.
• Jest przekonana, że PiS tym krokiem chce też ją osobiście usunąć z urzędu.

Po wizycie papieża Franciszka w Polsce, która będzie częścią obchodów Światowych Dni Młodzieży PiS będzie chciało przeprowadzić przyspieszone wybory samorządowe - takiego scenariusza na jesień spodziewa się pytana przez Onet.pl prezydent Warszawy.

Polityk i wiceprzewodnicząca opozycyjnej PO jest pewna, że partia Jarosława Kaczyńskiego chce wykorzystać swoje nadal wysokie poparcie społeczne.

- Boje się o samorządy. Nie jest tajemnicą, że PiS będzie chciało po wizycie papieża skrócić kadencję władz samorządowych - mówiła prezydent stolicy. - Partia ta jest na fali wznoszącej, więc chce to wykorzystać, aby mieć pełnię władzy.

Gronkiewicz-Waltz jest zdania, że prowadzona w samorządach kontrola CBA pokazuje ewidentnie, jak PiS przygotowuje się do tak zarysowanego scenariusza.

Czytaj: PO przygotowuje się do obrony samorządów

- Nie rozumiem jak można, bez powodu wszystkie województwa skontrolować, do tego dotyczy to środków unijnych. Te pieniądze są analizowane przez ministerstwa i agendy Unii - przypominała. - Tajemnica poliszynela jest taka, że po wyjeździe papieża będzie skrócona kadencja - powtarzała tezę polityk.

Hanna Gronkiewicz-Waltz jest też przekonana, że PiS będzie próbowało ją zrzucić ją z urzędu prezydenta stolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tyszczuk.pl 2016-06-29 02:28:35
    Pani Prezydent Warszawy, Boisz się Demokracji?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA