REKLAMA

CZD: Pielęgniarki zaostrzą protest?

  • Autor: pt/pap
  • 02 czerwca 2016 20:25
CZD: Pielęgniarki zaostrzą protest? Dziesiąty dzień w Centrum Zdrowia Dziecka trwa strajk pielęgniarek (fot.ptwp.pl)

• Dziesiąty dzień w Centrum Zdrowia Dziecka trwa strajk pielęgniarek, które domagają się podwyżek i zwiększenia zatrudnienia.
• Po spotkaniu z dyrekcją szpitala, pielęgniarki poinformowały, że nie wykluczają zaostrzenia formy protestu.

Jak powiedziała dziennikarzom przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych w CZD Magdalena Nasiłowska, podczas czwartkowych rozmów dyrekcja szpitala nie przedstawiła strajkującym nowej propozycji, a jedynie "wirtualne rozwiązania".

Nasiłowska poinformowała, że w związku z tym pielęgniarki nie wykluczają zaostrzenia formy protestu. O szczegółach ma zdecydować jeszcze w czwartek zarząd związku. "Koleżanki zastanawiają się, jakie podjąć dalsze kroki" - powiedziała.

Rzeczniczka szpitala Katarzyna Gardzińska nie rozmawiała z dziennikarzami.

W środę w szpitalu prowadzono negocjacje z udziałem mediatorów; rozmowy przerwano późnym wieczorem, miały być wznowione w czwartek. W środę wieczorem Nasiłowska mówiła dziennikarzom, że większość punktów porozumienia została omówiona, a jeden pozostał sporny.

Pielęgniarki i położne z Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" rozpoczęły strajk 24 maja. Spór zbiorowy pielęgniarek z dyrekcją trwa od grudnia 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Tomek 2016-06-05 10:05:10
    Czy to nie są pielęgniarki z "BIAŁEGO DOMKU" !???Przez 8lat NIESTRAJKOWAŁY bo był "DOBRY"rząd PO!??? 5000 zł i jeszcze i mało ! Zwolnić!!! Przyjąć Ukrainki !
  • Olek 2016-06-02 20:47:55
    Zatrudnić ukraińskie pielęgniarki! Nie podoba się? to do widzenia...! Szantaż kosztem dzieci? One siebie pielegniarkami nazywają?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA