REKLAMA

Bony zamiast gotówki w ramach 500 plus. Najwięcej w Zachodniopomorskiem

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 16 sierpnia 2016 15:22
Bony zamiast gotówki w ramach 500 plus. Najwięcej w Zachodniopomorskiem W lipcu, jak ustaliła "Rzeczpospolita", liczba rodzin, którym zmieniono świadczenia, przekroczyła 300. (fot. twitter/MRPiPS)

Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w czerwcu odnotowano 270 przypadków, w których zmieniono świadczenia w ramach programu 500 plus i zamiast gotówki rodziny otrzymały bony.

W lipcu, jak ustaliła "Rzeczpospolita", liczba rodzin, którym zmieniono świadczenia, przekroczyła 300.

Jak tłumaczył Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, to niewielki odsetek wszystkich świadczeń. Przypomniał bowiem, że w całej Polsce ze świadczenia korzysta 2,7 mln rodzin.

Czytaj też: Paweł Kukiz: Nie jesteśmy przystawką PiS

"Rzeczpospolita" przypomina, że zgodnie z przepisami osobom, które pieniądze wypłacane z rządowego programu marnotrawią lub wydają niezgodnie z celem, ośrodki pomocy społecznej czy urzędy gmin mogą przekazywać świadczenia w formie rzeczowej lub opłacania konkretnych usług.

Jak czytamy, tylko w województwie śląskim na 31 lipca liczba świadczeń wychowawczych przekazywanych w formie rzeczowej lub opłacania usług wynosiła 181. Najwięcej takich przypadków, bo 93, zanotowano w Katowicach.

Z kolei w województwie zachodniopomorskim świadczenia gotówkowe na inne zamieniono wobec 168 dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA