Będą bezpłatne szkolenia z technik samoobrony dla kobiet

Będą bezpłatne szkolenia z technik samoobrony dla kobiet
(fot. zawiercie.slaska.policja.gov.pl)

• W 30 miastach Polski w najbliższym czasie mają się rozpocząć bezpłatne szkolenia dla kobiet z technik samoobrony.
• Zajęcia poprowadzą instruktorzy wojskowi – zapowiedziało we wtorek (8.11) MON.

- Samoobrona Kobiet to program 8 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej - poinformowało ministerstwo w komunikacie.

Projekt zaplanowano na okres od 19 listopada 2016 r. do 3 czerwca 2017 r. Jego inicjatorem jest szef MON Antoni Macierewicz.

- Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony - zapowiada ministerstwo.

Zajęcia mają się odbywać w 30 garnizonach w Białymstoku, Bielsku-Białej, Brzegu, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Hrubieszowie, Kielcach, Krakowie, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Sulechowie, Szczecinie, Świętoszowie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu i Zegrzu. Zajęcia mają trwać 90 minut (plus rozgrzewka) i będą się odbywały raz w miesiącu. Ich terminy zostały z góry wyznaczone, zwykle będą to pierwsze soboty w danym miesiącu.

Jak podaje MON, na pierwszych zajęciach instruktorzy zaprezentują kursantkom techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkolenia, m.in. jaką postawę przyjąć w razie agresji, jak uwolnić się z uchwytu, jak się bronić przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy w razie ataku kilku napastników. Całość zostanie uzupełniona rozgrzewką i ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną. "Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzyma promocyjny pakiet startowy" - podało MON w komunikacie.

Kandydatki na szkolenie powinny mieć powyżej 18 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć polskie obywatelstwo i chcieć zdobywać nowe umiejętności. Wśród warunków uczestnictwa w szkoleniu są m.in. przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do udziału w praktycznych zajęciach walki wręcz, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od roszczeń w stosunku do MON w razie kontuzji i posiadanie indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
×

SŁOWA KLUCZOWE

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!