REKLAMA

Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

  • Autor: PAP/MIW
  • 25 lipca 2016 20:32
Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy wybuchu powstania warszawskiego Prezydent Andrzej Duda. (fot. berlin.msz.gov.pl)

• Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
• 1 sierpnia prezydent będzie uczestniczyć w uroczystościach przed pomnikiem Gloria Victis w godz. "W", a także przy Pomniku "Polegli-Niepokonani 1939-1945".

Oficjalne stołeczne obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się już w weekend poprzedzający poniedziałek 1 sierpnia.

Według informacji Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda weźmie udział w sobotnim (30.07) spotkaniu z uczestnikami Powstania w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas uroczystości zapowiedziano wystąpienie prezydenta oraz wręczenie odznaczeń państwowych.

Prezydent weźmie również udział w niedzielę (31.07) w Apelu Pamięci przy Pomniku Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich. Podczas tej uroczystości także planowane jest wystąpienie Andrzeja Dudy.

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia, prezydent będzie uczestniczył w uroczystym upamiętnieniu godz. "W" przed pomnikiem Gloria Victis na Wojskowych Powązkach; weźmie też udział w uroczystości przy Pomniku "Polegli-Niepokonani 1939-1945" na wolskim Cmentarzu Powstańców Warszawy, gdzie wygłosi wystąpienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA