REKLAMA

Andrzej Duda o obietnicach wyborczych: trzeba uwzględnić sytuację budżetową

  • Autor: PAP / MIW
  • 13 czerwca 2016 19:35
Andrzej Duda o obietnicach wyborczych: trzeba uwzględnić sytuację budżetową Nie zapominam o swoich zobowiązaniach - mówi prezydent Andrzej Duda. (Fot. : ipn.gov.pl)

• Prezydent Duda zapewnia, że obietnice zostaną zrealizowane, bo „dotrzymanie słowa to kwestia podstawowa”.
• Apeluje jednak o wyrozumiałość, gdyż w wielu kwestiach trzeba szukać kompromisów. Trzeba też zwracać uwagę na realia budżetowe. 
• Tymczasem premier Szydło oświadczyła, że ustawa dotycząca obniżenia wieku emerytalnego zostanie przyjęta do końca roku.

Prezydent Andrzej Duda mówił w poniedziałek (13.06) w Kwidzynie, że nie zapomina o swoich zobowiązaniach wyborczych, m.in. o obniżeniu wieku emerytalnego. Proszę tylko o wyrozumiałość, że wszystkie zmiany muszą uwzględniać sytuację budżetową - zwrócił się do mieszkańców miasta.

- Dobra zmiana jest zrealizowana, jest realizowana i obietnice zostaną zrealizowane, bo dotrzymanie słowa to kwestia podstawowa. Nie wszystkie od razu, bo czasem się okazało, że nie wszystko da się od razu zrobić, że w wielu kwestiach trzeba działać bardzo ostrożnie, trzeba szukać kompromisów - mówił prezydent. W tym kontekście wspomniał o sprawie osób posiadających kredyty we frankach szwajcarskich.

Ale - jak zapewnił - obietnice zostaną zrealizowane.

- Bo państwo tego oczekujecie, bo Polska tego potrzebuje, bo w moim najgłębszym przekonaniu, to jest warunek dalszego, dobrego i pomyślnego rozwoju Rzeczypospolitej - dodał.

Prezydent mówił, że pierwsze dobre zmiany to program Rodzina 500 Plus, rozwiązania uprawniające osoby, które ukończyły 75. rok życia do darmowych leków, a także przedstawiony przez rząd program mieszkanie Plus.

- Następne będą realizowane. Te, do których się zobowiązaliśmy: obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Nie zapominam o swoich zobowiązaniach. O swoich zobowiązaniach nie zapomina także polski rząd, nie zapomina także dzisiejsza większość parlamentarna. Proszę państwa tylko o jedno, o wyrozumiałość, że wszystkie zmiany nie będą, bo nie mogą być, wprowadzone w trzy miesiące. Muszą uwzględniać również sytuację budżetową państwa, która - wierzę w to - także w wyniku działań, które są elementem dobrej zmiany, będzie się poprawiała - powiedział Duda.

Propozycja prezydenta przywracająca niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn (obecnie wiek emerytalny wynosi 67 lat, niezależnie od płci) - trafiła w marcu do specjalnej sejmowej podkomisji.

Premier Beata Szydło oświadczyła w poniedziałek, że ustawa dotycząca obniżenia wieku emerytalnego zostanie przyjęta do końca roku.

- Chcemy, by do końca tego roku zostało przyjęte zobowiązanie - które podjęliśmy w kampanii wyborczej, które jest zapisane w programie Prawa i Sprawiedliwości, które jest również zobowiązaniem przyjętym przez pana prezydenta Andrzeja Dudę, pod którym podpisuje się w tej chwili rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy - dotyczące obniżenia wieku emerytalnego - zaznaczyła szefowa rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • lesio 2016-06-14 08:31:14
    prezydent duda obiecał obniżenie wieku i co dalej nic to będziemy wybierać nowego prezydent po roku? ponieważ obiecał że ustąpi z urzędu jak nie będzie ustawyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA