REKLAMA

Sondaż wyborczy: PiS zyskuje w kolejnym sondażu. Kukiz'15 też

Sondaż IBRiS : wybory parlamentarne 2015 - poparcie partii politycznych

25 maja 2017 r.

» POWRÓT

Prawo i Sprawiedliwość w maju wzmocniło pozycję partyjnego lidera. W dół leci Platforma Obywatelska, choć nadal różnica między PO a trzecim ruchem - Kukiz'15 - jest znacząca. To wyniki najnowszego sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej". 

Gdyby wybory odbyły się w maju, to Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na głos 33,5 proc. wyborców. Wzrost miał miejsce, mimo wielu trudnych zdarzeń, z którymi PiS musiał sobie poradzić. Mowa tu m.in. o sprawie śmierci Igora Stachowiaka czy zamieszaniu wokół Antoniego Macierewicza, które zakończyło się debatą o wotum nieufności wobec niego.

Z sondażu wynika, że na Platformę zagłosowałoby 26,1 proc. społeczeństwa. Kukiz'15 może liczyć na 14,1 proc. W Sejmie znalazłoby się miejsce dla jeszcze dwóch ugrupowań politycznych - na Nowoczesną zagłosowałoby 7,9 proc. badanych, na SLD 6,1 proc.

Poza parlamentem znalazłyby się PSL - 4,1 proc. oraz Partia Razem - 2,5 proc.

- Od dłuższego czasu widać, że zwolennicy największych ugrupowań to stabilne grupy i stałe w politycznych uczuciach. Jeżeli dochodzi do jakichś przepływów elektoratu, to jedynie między PO i Nowoczesną – mówi "Rzeczpospolitej" dr Robert Sobiech, socjolog z Collegium Civitas.


KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2015 33.5%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2015 26.1%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2015 14.1%
KW Nowoczesna Ryszarda Petru - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2015 7.9%
Zjednoczona Lewica (SLD + TR + PPS + UP + Zieloni) - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2015 6.1%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2015 4.1%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2015 2.5%

Skomentuj (454 komentarzy)

 • Ryszard 2017-06-11 21:10:14
  PIS idzie w górę i bardzo dobrze. Pozostali już dość się skompromitowali. Czy są jakieś słabe punkty w PIS? Ależ tak - są! Najsłabszy wg mnie to szef MON. Niby buduje, a rozwala siłę obronną armii. Do tego "cyrk" z podkomisją. Tworzenie nowej fizyki (obok newtonowskiej i relatywistycznej) tzw. "fizyki smoleńskiej". Podejrzani eksperci - zero autorytetu (patrz odezwa prof. Lachowicza i opinie prof. Artymowicza - indeks Hirscha 31) z indeksami Hirscha jednocyfrowymi lub zerowymi. Chorobliwa urojenia nt. katastrofy smoleńskiej (kilka wersji zamachu i sabotażu). Wg prof. Wolniewicza (wyp. na antenie Radia Maryja) "koń trojański PIS". Drugi słaby punkt to szef MSZ. Często się kompromituje. Reszta może być.
 • XxxX 2017-06-08 17:05:53
  Skała 2017-06-05 19:00:02 niestety mamy w duzym stopniu durne społeczeństwo Rozumiem tych wszystkich złodziei którzy okradają państwo tz nie to nie złodzieje to stare (...) ( Platforma PSL olbrzymia część Sędziów i prokuratorów ) bo okradają swój naród jak zwał tak zwał ale ich rozumiem ze popierają dalej platforme bo nie mogą sie pogodzić z tym ze PiS robi z nimi porządek Ale nie rozumiem tych durni którzy na niczym sie nie znają udają wielkich znawców i dalej popierają platforme
 • U.S. 2017-06-08 12:38:49
  Do Jarek Kloc: Cóż takiego mogło się stać, że tak mocno rozwścieczyło aferzystów i złodziei? Co takiego zrobiono, czy uchwalono, że ubecy wpadają w taką panikę? To nadszedł czas rozliczeń! Nie uchroni się żaden oszust, każdego z was rozliczymy. Przy okazji polecamy program do rozliczeń znajdujący się na stronie SZLACHETNEJ PACZKI, przy okazji zachęcając do przekazania 1% swojego podatku właśnie na organizację tej akcji. Urząd Skarbowy.
 • Jarek Kloc 2017-06-08 07:31:04
  Wejście do sekty PISuarów może zakończyć się trwałym urazem psychicznym - zamiast obiecywanej poprawy grozi wypranie mózgu. Szacuje się, że nawet 3 mln Polaków może być pod silnym wpływem niszczącego ruchu wyznaniowego. Pseudokatolicki ruch propagujący kłamstwo,złodziejstwo,patologie,wspierany przez złodzieja toruńskiego,byłych komunistycznych działaczy PZPR,karierowiczów oraz masy moherów która w PRL podczas libacji ubeckich ,sbckich i partyjnych dogadzała pijanym zdrajcą RP
 • Beata Klempa 2017-06-08 07:29:07
  Wejście do sekty PISuarów może zakończyć się trwałym urazem psychicznym - zamiast obiecywanej poprawy grozi wypranie mózgu. Szacuje się, że nawet 3 mln Polaków może być pod silnym wpływem niszczącego ruchu wyznaniowego. Pseudokatolicki ruch propagujący kłamstwo,złodziejstwo,patologie,wspierany przez złodzieja toruńskiego,byłych komunistycznych działaczy PZPR,karierowiczów oraz masy moherów która w PRL podczas libacji ubeckich ,sbckich i partyjnych dogadzała pijanym zdrajcą RP
 • TVN 2017-06-05 23:10:41
  Przyczyna wściekłości zdrajców Polski jest informacja o sprzedaży Firmie Amerykańskiej TVN. Czyżby chude lata nastały przed załogą TVN? Ledwo pożegnali się z nią założyciele stacji, w tym ten rekomendowany niegdyś przez Jerzego Urbana samemu Czesławowi Kiszczakowi, a już podobno padły ze strony nowego właściciela trudne pytania o dziedzictwo… Jana Pawła II. Jak poinformował portal branżowy „Wirtualne Media” w ubiegły piątek miała miejsce jakaś „bibka”. Z najstarszą częścią telewizji TVN żegnali się właściciele Grupy ITI.
 • Pisowscy kłamcy 2017-06-05 22:35:46
  Do Skała:właścicielem TVN 24 są Amerykanie ty pojebie. Nie jest to szwabska stacja ty niedouczony kłamco
 • Do Przodkowie "Wodza": 2017-06-05 22:16:30
  Ty bydlaku, ty zdrajco Ojczyzny! Jesteś już chodzącym trupem!
 • Mamy PRL. 2017-06-05 22:14:56
  Do DYKTATURA pisuarowa: Juz jest Dyktatura TK i KRS sparalizowany.Mamy PRL II,a Piotrwicz (stary PZPR-owiec) ten Szczur,ktory w stanie Wojennym skazywal Opozycjonistow to on rozbil System Sprawiedliwosci w Polsce,a zdrajcy wesza zbicia interesu na tym Nieszczesciu.Po prostu Szmaty bez Honoru.
 • Przodkowie "Wodza" 2017-06-05 21:54:36
  Do Skała: Zobacz Zyciorys swojego "Wodza"i jego Przodkow z kad pochodza i kim byli.Ale ciecie to nie interesuje,Ty jestes tu na Zlecenie od tych skoad pochodzi wasz "Wodz".