REKLAMA

Powiaty: gorlicki, nowosądecki oraz miasto na prawach powiatu: Nowy Sącz


Stanisław Kogut - informacje o senatorze 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Stanisław Kogut Wybory 2015

OCEŃ SENATORA

Senator VI, VII, VIII i IX kadencji należący do Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 29 października 1953 r. w Białej Niżnej. Ukończył Średnie Studium Zawodowe o profilu mechanicznym.

Od 1974 r. pracuje w Polskich Kolejach Państwowych. Do czasu rozwinięcia działalności związkowej był naczelnikiem Sekcji Naprawy Wagonów w Stróżach należącej do Zakładu Taboru w Nowym Sączu.

W latach 1990–1998 sprawował mandat radnego Rady Gminy Grybów. W okresie 1998–2005 był radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego, od 2002 r. pełnił w nim funkcję wiceprzewodniczącego.

Zainicjował powołanie w 1998 r. Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Obecnie społecznie pełni funkcję prezesa jej zarządu, a także zarządu Izby Gospodarczej Transportu Lądowego. Jest też wiceprezesem zarządu Kolejowego Klubu Sportowego Kolejarz Stróże.

W Senacie VI i VII kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Gospodarki Narodowej oraz członkiem Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.

W 2015 po raz kolejny uzyskał mandat senatora, otrzymując 111 782 głosy.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.