REKLAMA


Katarzyna Lubnauer - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Katarzyna Lubnauer Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Dr matematyki, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowca i naukowiec. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 18 549 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Popularyzator nauki, od kilku lat członek Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, rokrocznie współorganizuje imprezy festiwalowe z dziedziny matematyki i  informatyki dla ponad 700 uczniów ze szkół z województwa łódzkiego. Współpracuje też przy organizacji konkursu dla gimnazjalistów i licealistów „Matematyka Moja Pasja”. W czasie studiów krótko nauczyciel matematyki w VIII LO w Łodzi.

Działalność obywatelska

- Blogerka i publicystka magazynu Liberte. Bloga zaczęła pisać w 2010 roku (lubnauer.wordpress.com), a od 2014 roku jest on jednym z blogów na Liberte.pl - lubnauer.liberte.pl.

- Współzałożycieli inicjatywy „Świecka szkoła” poświęconej zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej finansowanie religii z budżetu państwa. Jej tekst „Najwyższy czas wyprowadzić lekcje religii ze szkół”, stał się początkiem akcji „Świecka szkoła” zainicjowanej przez Leszka Jażdzewskiego. 
- Członek stowarzyszenia Instytut Tolerancji. Obecnie uczestniczy w ramach Instytut Tolerancji w projekcie Grundviga LUTA (Learn-Understand-Trust-Act) Civil Education on Asylum Policy in Europe, poświęconemu problematyce uchodźców w krajach UE.

Polityka

W 1994 roku wstąpiła do UD, która po połączeniu z KLD stała się UW. W latach 2001-2004 była członkiem Zarządu Krajowego UW. W latach 1998-2002 pełniła mandat radnej Rady Miasta Łodzi – wiceprzewodniczącej Komisji Edukacji. Aktywnie uczestniczyła w kampanii referendalnej przed przystąpieniem Polski do UE. Kandydatka UW (2 miejsce za prof. Cezarym Józefiakiem) w pierwszych wyborach do PE. 

Zainteresowania

Niektórzy łowią ryby lub śledzą wydarzenia sportowe, jej pasją jest edukacja, systemy edukacyjne w innych krajach, idea nowoczesnej edukacji opartej na rozwijaniu indywidualnych zdolności ucznia. Corocznie śledzi wyniki egzaminów szkolnych i co kilka lat wyniki Polski w testach PISA. Z uwagą czyta wszystkie doniesienia dotyczące stanu edukacji wyższej w Polsce. Wraz z „karierą” szkolną córki działała w Radzie Rodziców 79 SP w Łodzi, a obecnie jest w Radzie Szkoły przy I LO w Łodzi – najlepsze liceum w województwie.  Kilka lat temu uczestniczyła w trzytygodniowych warsztatach „Liberal approach to education” organizowanych przez Friedrich-Naumann-Stiftung dotyczących polityki edukacyjnej na Świecie. Edukację uważa za źródło sukcesu gospodarczego i społecznego wielu krajów. Obecnie współtworzy szczegółowy program Nowoczesnej w dziedzinie edukacji.

Prywatnie

Katarzyna Lubnauer z domu Libudzisz, Żona Macieja – w przyszłym roku 25 rocznica ślubu, matka maturzystki Ani, współwłaścicielka kotki. Ma 46 lat. Jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa, radiooperator SRC.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (42 komentarzy)

 • i tyle 2017-04-15 21:08:32
  Goebbels .Nowoczesnej i jednocześnie zakłamana tuba medialna tej żałosnej partyjki.
 • PL.😀 2017-04-11 22:35:05
  🐛🐛🐛szKODnik🐛🐛🐛
  😺😺KŁAMCZUCHA😺😺
  😂Popiera swoich wasali.😂
  😂"Dr matematyki"😂
  Powinna zacząć edukować "Dr sześciu króli" i resztę 😂Nowoczesnego Klubu Boga HERMESA😂
 • wdzivny 2017-03-09 14:36:44
  Całkiem porządna postępowa i rozumna polityk, nie to co ordynarne , zarozumiałe zacofane profesorki PiS
 • sympatyk Nowoczesnej 2017-03-07 20:50:39
  Do jola: Czy potrafi Pani używać języka ale grzecznego?
 • Roman 2017-02-22 09:41:44
  doktor z lodzi ktory dziala na korzysc niemiec i ukladu magdalenkowego.
 • TenSam 2017-02-14 16:03:34
  Żydowica żądna władzy za wszelką cenę
 • bolo 2017-02-01 18:29:57
  Kłamała chroniąc Petru, okłamie naród chroniąc interes własnej partii. Tępa szczekaczka.
 • jola 2017-01-08 19:58:11
  Pani Lubnauer i p. Wielgus przypominają swoim zachowaniem, wypowiedziami zwykłe bazarowe przekupki chociaż legitymujące się dyplomami wyższych uczelni. Jestem przerażona ich "wypowiedziami" podobnymi do szczekania, ujadania ...
 • puszatek 2017-01-03 19:19:54
  Do Piotr Urbanowski: Czy nadal ma pan tak dobre zdanie o tej poseł? Chciałabym wiedzieć. Pozdrawiam
 • puszatek 2017-01-03 19:16:40
  To jest tragedia, niestety nie grecka. No, troszkę śmieszna jest ta kobieta? jak ten cały ich przywódca nowocześnie kodnięty.