To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
93 miejsce 46,58% 0,80% 1,29% 51,32%
8 miejsce 46,58% 0,80% 1,29% 51,32%
3 miejsce 46,58% 0,80% 1,29% 51,32%

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Dr matematyki, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowca i naukowiec. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 18 549 głosów. Od 13 czerwca 2019 r., od połączenia klubu parlamentarnego Nowoczesnej z klubem PO-Koalicja Obywatelska, zasiada w największym klubie opozycyjnym VIII kadencji. Jest wiceszefową klubu.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Popularyzator nauki, od kilku lat członek Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, rokrocznie współorganizuje imprezy festiwalowe z dziedziny matematyki i  informatyki dla ponad 700 uczniów ze szkół z województwa łódzkiego. Współpracuje też przy organizacji konkursu dla gimnazjalistów i licealistów „Matematyka Moja Pasja”. W czasie studiów krótko nauczyciel matematyki w VIII LO w Łodzi.

Działalność obywatelska

- Blogerka i publicystka magazynu Liberte. Bloga zaczęła pisać w 2010 roku (lubnauer.wordpress.com), a od 2014 roku jest on jednym z blogów na Liberte.pl - lubnauer.liberte.pl.

- Współzałożycieli inicjatywy „Świecka szkoła” poświęconej zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej finansowanie religii z budżetu państwa. Jej tekst „Najwyższy czas wyprowadzić lekcje religii ze szkół”, stał się początkiem akcji „Świecka szkoła” zainicjowanej przez Leszka Jażdzewskiego. 
- Członek stowarzyszenia Instytut Tolerancji. Obecnie uczestniczy w ramach Instytut Tolerancji w projekcie Grundviga LUTA (Learn-Understand-Trust-Act) Civil Education on Asylum Policy in Europe, poświęconemu problematyce uchodźców w krajach UE.

Polityka

W 1994 roku wstąpiła do UD, która po połączeniu z KLD stała się UW. W latach 2001-2004 była członkiem Zarządu Krajowego UW. W latach 1998-2002 pełniła mandat radnej Rady Miasta Łodzi – wiceprzewodniczącej Komisji Edukacji. Aktywnie uczestniczyła w kampanii referendalnej przed przystąpieniem Polski do UE. Kandydatka UW (2 miejsce za prof. Cezarym Józefiakiem) w pierwszych wyborach do PE. 

Zainteresowania

Niektórzy łowią ryby lub śledzą wydarzenia sportowe, jej pasją jest edukacja, systemy edukacyjne w innych krajach, idea nowoczesnej edukacji opartej na rozwijaniu indywidualnych zdolności ucznia. Corocznie śledzi wyniki egzaminów szkolnych i co kilka lat wyniki Polski w testach PISA. Z uwagą czyta wszystkie doniesienia dotyczące stanu edukacji wyższej w Polsce. Wraz z „karierą” szkolną córki działała w Radzie Rodziców 79 SP w Łodzi, a obecnie jest w Radzie Szkoły przy I LO w Łodzi – najlepsze liceum w województwie.  Kilka lat temu uczestniczyła w trzytygodniowych warsztatach „Liberal approach to education” organizowanych przez Friedrich-Naumann-Stiftung dotyczących polityki edukacyjnej na Świecie. Edukację uważa za źródło sukcesu gospodarczego i społecznego wielu krajów. Obecnie współtworzy szczegółowy program Nowoczesnej w dziedzinie edukacji.

Prywatnie

Katarzyna Lubnauer z domu Libudzisz, Żona Macieja – w przyszłym roku 25 rocznica ślubu, matka maturzystki Ani, współwłaścicielka kotki. Ma 46 lat. Jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa, radiooperator SRC.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!