REKLAMA


Katarzyna Lubnauer - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Katarzyna Lubnauer Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Dr matematyki, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowca i naukowiec. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 18 549 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Popularyzator nauki, od kilku lat członek Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, rokrocznie współorganizuje imprezy festiwalowe z dziedziny matematyki i  informatyki dla ponad 700 uczniów ze szkół z województwa łódzkiego. Współpracuje też przy organizacji konkursu dla gimnazjalistów i licealistów „Matematyka Moja Pasja”. W czasie studiów krótko nauczyciel matematyki w VIII LO w Łodzi.

Działalność obywatelska

- Blogerka i publicystka magazynu Liberte. Bloga zaczęła pisać w 2010 roku (lubnauer.wordpress.com), a od 2014 roku jest on jednym z blogów na Liberte.pl - lubnauer.liberte.pl.

- Współzałożycieli inicjatywy „Świecka szkoła” poświęconej zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej finansowanie religii z budżetu państwa. Jej tekst „Najwyższy czas wyprowadzić lekcje religii ze szkół”, stał się początkiem akcji „Świecka szkoła” zainicjowanej przez Leszka Jażdzewskiego. 
- Członek stowarzyszenia Instytut Tolerancji. Obecnie uczestniczy w ramach Instytut Tolerancji w projekcie Grundviga LUTA (Learn-Understand-Trust-Act) Civil Education on Asylum Policy in Europe, poświęconemu problematyce uchodźców w krajach UE.

Polityka

W 1994 roku wstąpiła do UD, która po połączeniu z KLD stała się UW. W latach 2001-2004 była członkiem Zarządu Krajowego UW. W latach 1998-2002 pełniła mandat radnej Rady Miasta Łodzi – wiceprzewodniczącej Komisji Edukacji. Aktywnie uczestniczyła w kampanii referendalnej przed przystąpieniem Polski do UE. Kandydatka UW (2 miejsce za prof. Cezarym Józefiakiem) w pierwszych wyborach do PE. 

Zainteresowania

Niektórzy łowią ryby lub śledzą wydarzenia sportowe, jej pasją jest edukacja, systemy edukacyjne w innych krajach, idea nowoczesnej edukacji opartej na rozwijaniu indywidualnych zdolności ucznia. Corocznie śledzi wyniki egzaminów szkolnych i co kilka lat wyniki Polski w testach PISA. Z uwagą czyta wszystkie doniesienia dotyczące stanu edukacji wyższej w Polsce. Wraz z „karierą” szkolną córki działała w Radzie Rodziców 79 SP w Łodzi, a obecnie jest w Radzie Szkoły przy I LO w Łodzi – najlepsze liceum w województwie.  Kilka lat temu uczestniczyła w trzytygodniowych warsztatach „Liberal approach to education” organizowanych przez Friedrich-Naumann-Stiftung dotyczących polityki edukacyjnej na Świecie. Edukację uważa za źródło sukcesu gospodarczego i społecznego wielu krajów. Obecnie współtworzy szczegółowy program Nowoczesnej w dziedzinie edukacji.

Prywatnie

Katarzyna Lubnauer z domu Libudzisz, Żona Macieja – w przyszłym roku 25 rocznica ślubu, matka maturzystki Ani, współwłaścicielka kotki. Ma 46 lat. Jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa, radiooperator SRC.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (22 komentarzy)

 • Ewa 2016-10-26 20:31:18
  Frankowicze nie zapomną. Napluła Sz. Pani na nas i nasze ludzkie nieszczęście, na tych co powiesili się przez przekręt banków
 • Balicka Zofia 2016-10-26 11:37:59
  popiera firmy ktore oszukały ludzi na 70 mld zł (tyle podaly ostatnio w czasie wyliczen). firmy te nie stosuja sie do prawomocnego wyroku !!!! To dzialanie na szkode polakow i polski.
 • McGyver 2016-10-26 09:56:56
  Czerwona kartka za sprzeciw wobec druku 729
 • Robeet Wajgel 2016-10-25 20:27:59
  Pani poseł stanęła po stronie zagranicznych korporacji zamiast obywateli. Jest to niepojęte żeby poseł na Sejm bronił banksterów zamiast chronić Polaków. Dlaczego ?
 • Dorota 2016-10-25 20:14:32
  Pani Poseł ma kredyt "we frankach" i jest zadowolona. Ja mam kredyt waloryzowany i nie jestem. Pracuję na półtora etatu, by go spłacać. Nie mam już siły.
 • Tomasz 2016-10-25 13:07:22
  Głosowanie przeciw ustawie "frankowej" druk 729
 • Henryk Hajduk 2016-10-25 10:34:17
  nie dla głos sprzeciwu wobec ustawy o franku polskim
 • popierajca Partie Petru 2016-10-16 22:29:41
  Duze uznanie dla Pani Katarzyny, bardzo przygotowana do trudnych rozmow z rzadzacymi naszym panstwem. Czujemy sie bezpieczniejsi wiedzac, Pani nas godnie reprezentuje. Ciesze sie, ze glosujac na Pania zrobilam dobrze.