REKLAMA


Marek Ast - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marek Ast Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony 27 września 1958 roku w Zielonej Górze. Z zawodu radca prawny. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Od 1991 do 2005 roku pełnił funkcję burmistrza Szlichtyngowej (miasto w województwie lubuskim), a latach 1998–2002 z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność zasiadał w Sejmiku Województwa Lubuskiego. Należał do Porozumienia Centrum, z którego przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości.

Od stycznia do sierpnia 2006 roku zajmował stanowisko wojewody lubuskiego. Zrezygnował z tej funkcji, obejmując mandat poselski. W Sejmie zastąpił Kazimierza Marcinkiewicza, który został powołany wówczas na stanowisko p.o. prezydenta Warszawy.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Zielona Góra (Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary). Został wybrany na posła zdobywając 17 530 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz w Komisji Ustawodawczej, gdzie pełni funkcję przewodniczącego.

Zasiadał także w Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu.

Członek prezydium klubu parlamentarnego PiS.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.