REKLAMA


Marcin Duszek - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marcin Duszek Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzony 10 lutego 1982 roku w Łosicach (województwo mazowieckie). Poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Studiował germanistykę na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie samorządu terytorialnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Należał do Polskiego Stronnictwa Ludowego, z ramienia którego w 2006 roku został wybrany na radnego powiatu bialskiego. W maju 2010 roku przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości, a pół roku później z listy tej partii uzyskał reelekcję na kolejną kadencję radnego.

W wyborach w 2011 roku bez powodzenia kandydował z listy PiS do Sejmu. Mandat objął jednak w 2014 roku po rezygnacji Jerzego Rębka, który odszedł z Sejmu w związku z wyborem na stanowisko burmistrza Radzynia Podlaskiego.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Chełm (Zamość, Biała Podlaska, Krasnystaw). Został wybrany na posła zdobywając 12 783 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Petycji oraz w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.