REKLAMA


Jan Szewczak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jan Szewczak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Ur.23.09.1953r. Prawnik, analityk gospodarczy, publicysta ekonomiczny, specjalista z zakresu finansów i prawa finansowego, bankowości, makroekonomii.

Ekspert i Doradca Sejmowych Komisji Śledczych: d/s Prywatyzacji PZU oraz Komisji do spraw prywatyzacji banków.

Nieugięty krytyk procesu prywatyzacji systemu bankowego w Polsce.

Pracownik Naukowy i Wykładowca Wydz. Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej.

Publicysta Ekonomiczny, autor licznych opinii i ekspertyz dotyczących procesów gospodarczych i przekształceń własnościowych.

Główny Ekonomista SKOK.

Posiadacz czarnego pasa w judo, zodiakalna waga. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu chełmskim z listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 7863 głosy.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

 • widz 2015-12-31 11:39:53
  właśnie to pokazuje jak media są stronnicze i nieobiektywne , potrafią przerywać najważniejsze wypowiedzi w Sejmie oraz wypowiedzi Pana Prezydenta z jego wizyt zagranicznych , tylko pokazują kłamców z PO i Nowoczesnej , tym nie przerywają , a wręcz przeciwnie nakręcają nienawiść i jad wśród Rodaków , więc czas na zmiany. Nakręcają kasę tylko wielkim ekspertom i komentatorom , a gdzie Rodaków opinie i uwagi , nic z tych rzeczy , a niektórzy dziennikarze biją rekordy obrony polityków z poprzedniej kadencji , z którymi umieją rozmawiać jak z kolesiami , a prawica to dla nich jakaś zaraza , więc zmiana dziennikarzy jest konieczna i uzasadniona , gdyż nie przestrzegają etyki i dobrego obyczaju.
 • Stanisław Komosa 2015-12-31 11:08:42
  Witam serdecznie,
  Pan Poseł Jan Szewczak, mówi jak jest, a mało kto ma dziś taką odwagę, dlatego gratuluję i dziękuję za wystąpienie z mównicy sejmowej w dniu 29.12.2015 roku, gdzie w sposób zwięzły i rzeczowy pokazał obraz finansów naszego Państwa Polskiego i Polaków, choć jest to obraz zatrważający.
  Niestety media przerwały nadawanie wystąpienia, dlatego proszę wszystkich, aby wszelkimi dostępnymi kanałami rozszerzały tę wypowiedz, gdyż Polacy to wielki naród i zasługują na prawdę.
  Bardzo dziękuję s.k