REKLAMA


Wojciech  Wilk - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wojciech Wilk Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Samorządowiec, poseł na Sejm RP V i VI i VIII kadencji, od 2014 roku wojewoda lubelski. Członek Platformy Obywatelskiej.

Z wykształcenia prawnik, ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1999 roku pracował w urzędzie miasta w Kraśniku jako zastępca kierownika, a następnie kierownik wydziału gospodarki gruntami. W latach 2002-2005 był zastępcą burmistrza. Objął funkcję prezesa klubu sportowego Stal Kraśnik.

W 2004 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. W 2005 roku został wybrany na posła V kadencji z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu lubelskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 9079 głosów.

W wyborach w 2011 roku bezskutecznie ubiegał się o reelekcję. Pracował następnie w lubelskim magistracie na kierowniczych stanowiskach. 12 marca 2014 roku powołany został na stanowisko wojewody lubelskiego.

W wyniku wyborów w 2015 ponownie został posłem, otrzymując 6348 głosów. W konsekwencji 11 listopada 2015 zakończył urzędowanie jako wojewoda.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.