REKLAMA


Anna Sobecka - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Sobecka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm III, IV, V, VI, VII i VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzona 27 marca 1951 roku w Piotrkowie Kujawskim. Jest absolwentką Studium Medycznego oraz Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła także Katolickie Podyplomowe Studium Dziennikarstwa oraz Podyplomowe Studium Edukacji Dorosłych przy Instytucie Pedagogiki UMK.

W latach 1975-1987 była pracownikiem Szpitala Wojskowego, pracowała również jako nauczyciel, a następnie dyrektor Medycznego Studium Zawodowego w Toruniu. Od 1995 roku pełniła funkcję Prezesa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej, aktualnie jest członkiem honorowym stowarzyszenia.

Jest też członkiem Funduszu Ochrony Życia Diecezji Toruńskiej oraz Damą Zakonu Rycerzy Grobu Bożego w Jerozolimie.

Była związana z Akcją Wyborczą Solidarność, Porozumieniem Polskim, Ligą Polskich Rodzin, Ruchem Ludowo-Narodowym. W 2011 roku wstąpiła do partii Prawo i Sprawiedliwość.

W 2015 ponownie z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję (dostała 16 269 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (4 komentarzy)

  • Małgorzata 2016-11-20 13:13:50
    Bardzo dobra osoba ! Popieramy panią Pozdrawiamy
  • jutro 2016-11-20 12:57:03
    Kto takich ludzi wybiera? Od ponad 20 lat w Sejmie i kto o niej słyszał? Co zrobiła dla rejonu oprócz wymyślania dewociarskich teorii? Precz z takimi ludźmi w Sejmie!