REKLAMA


Joanna Scheuring-Wielgus - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Joanna Scheuring-Wielgus Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Dotychczas radna miejska. W wyborach samorządowych startowała z Komitetu Wyborczego Wyborców Czas Mieszkańców – Porozumienie Ruchów Miejskich. Była tez kandydatką tego komitetu na stanowisko prezydenta Torunia (odpadła w I turze).

Jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego, specjalizuje się w PR i marketingu.

Szefuje fundacji Win-Win, wspierającej artystów i działania kulturalne, jest współzałożycielką stowarzyszenia Wyborcy, upowszechniającego ochronę wolności i praw człowieka oraz wiceprezesem stowarzyszenia Rzeczpospolita Babska.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu toruńskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 12 655 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Etyki Poselskiej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (79 komentarzy)

 • iwa 2017-05-15 23:40:19
  Do Szymon: Jeśli jesteś z kujawsko-pomorskiego, to ja cę rozumiem
 • Wladyslaw J. 2017-03-26 15:49:16
  Ignorancja wprost proporcjonalna do pewnosci siebie - zenada.. Jak cale to ugrupowanie klaunow!
 • Joanna 2017-03-23 20:35:01
  Kobieto juz sie nie odzywaj bo nie masz nic do powiedzenia. Szczegolnie nie sil sie na dowcip. Absolutna zenada i strata pieniedzy podatnika. Banda pustoglowych darmozjadow!!!
 • Kaem 2017-03-05 21:27:52
  Trafnie , na jej przykładzie Korwin Mike zakwestionował inteligencji i mądrość takich kobiet. Ona podaje się za menadżera kultury - jakiej , - rynsztok owej. Nawet w b....... inaczej zwanym agencją towarzyską jest więcej kultury niż w wyobrażeniach tej osoby. Wstyd mi za jej wyborców, że tak spudłowali dając jej mandat.
 • Jan 2017-03-03 16:14:14
  medal za glupote , co ja pise medal, berlo korona i pol krolestwa