REKLAMA


Joanna Scheuring-Wielgus - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Joanna Scheuring-Wielgus Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Dotychczas radna miejska. W wyborach samorządowych startowała z Komitetu Wyborczego Wyborców Czas Mieszkańców – Porozumienie Ruchów Miejskich. Była tez kandydatką tego komitetu na stanowisko prezydenta Torunia (odpadła w I turze).

Jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego, specjalizuje się w PR i marketingu.

Szefuje fundacji Win-Win, wspierającej artystów i działania kulturalne, jest współzałożycielką stowarzyszenia Wyborcy, upowszechniającego ochronę wolności i praw człowieka oraz wiceprezesem stowarzyszenia Rzeczpospolita Babska.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu toruńskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 12 655 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Etyki Poselskiej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (70 komentarzy)

 • Futuro 2017-01-28 20:11:15
  Społeczeństwo prędzej czy później przejrzy na oczy, że izolacjonizm, nieprzestrzeganie standardów międzynarodowych, łamanie praw człowieka, preferowanie zacofania i niedostosowanie programów nauczania do rzeczywistych potrzeb zepchnie Polskę do rangi i miejsca geopolitycznego dzisiejszej Białorusi, a może Korei Płn., ale ultraprawicowe świry nadal będą twierdzić, że nic się nie stało.
 • Ryś 2017-01-28 17:47:41
  Lewaki czy naprawdę myślicie, że jak natłuczecie łapek w górę tak jak przy Myszce Agresorce to to coś zmieni w postrzeganiu tych pOsłanek przez społeczeństwo?
  Żeby to jeszcze był opiniotwórczy portal który ma jakieś znaczenie ;)
  Co Polacy sądzą o posłanakch .N to najlepiej widać w komentarzach na Youtube i głównych portalach informacyjnych.
 • Liberator 2017-01-27 19:25:23
  Do Jurek:
  Patriotyzm i faszyzm to jednak nie to samo.
 • Liberator 2017-01-26 21:11:09
  Odważna i sprawiedliwa osoba rozprawiająca się bez ogródek z pełzającym złem od miesięcy panoszącym się w Polsce, któremu na imię: nietolerancja, przemoc, ksenofobia, faszyzm, brak równouprawnienia, podłość i nienawiść. Życzę Pani dużo zdrowia i sił w tej nierównej walce.
 • TK 2017-01-22 22:54:46
  Czy pani Sch-W pracowała wcześniej w mięsnym, barze- mordowni, na targowisku? Naród, paniusiu to nie idioci. A paniusi wydzieranie, krzyki nie zmienią faktu, że zatuszuje paniusia łamanie prawa przez siebie i innych p osłów z .N. Nie zniknie niesmak po szkalowaniu Polski za granicą przez was. Żal, że takie nieuki i banda (myślę o .N i PO), bierze moje pieniądze za pajacowanie w Sejmie. Wystarczy. Pomyśl paniusiu!
 • sitwa 2017-01-22 22:20:54
  GLUPOTA GLUPOTA SZKODNICA Z IRONICZNYM USMIESZKIEM
 • dipol 2017-01-14 21:21:28
  Nieprzyjemna, a wręcz agresywna tępa strzała;-)
 • Gebser 2017-01-12 14:45:54
  Do Roman: Romek, bój się Boga! Z inteligencją pani SW jest tak jak z tym zdjęciem powyżej - sam przecież widzisz: photoshop, oszustwo i mistyfikacja. Zapewniam jednocześnie, że tutaj nie chodzi ani o urodę (Podziwiałem Thatcher, Goldę Meir i Julię Gillard nawet, a żadna z nich nie wyglądała dużo lepiej od JSW) i IQ również moim zdaniem nie zawsze przesądza o klasie polityka (patrz JW Bush, nasz Lech-Bolek, albo Kurt Waldheim. Kidawa Błońska czy poseł Myrcha też prochu nie wymyślą, ale są w miarę autentyczni i nie pomiatają logiką). A Joanna ? Tutaj ... tutaj można najwyżej rozłożyć ręce, z niedowierzaniem pokręcić głową i zabiegać o audyt w UMK